Oriģinālnosaukums: Skyline
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/Zinātniskā fantastika
Lomās: Eric Balfour, Scottie Thompson, Brittany Daniel, Crystal Reed, David Zayas, Donald Faison
Režisors: Colin Strause, Greg Strause
Gads: 2010

Par filmu-
Nakts vidū, pēc ballītes debesskrāpja augšējā stāvā, guļošos pamodina spēcīga gaisma. Uz Zemi atlidojuši citplanētieši un viņu nodomi ne tuvu nav miermīlīgi. Tie, kuri pārlaiduši pirmo nakts uzbrukumu ir spiesti cīnīties par savu eksistenci pret milzīgo pārspēku.


Skatījos šo filmu un galvā visu laiku urdījās viens jautājums- kāpēc šī filma tika izvēlēta priekš demonstrēšanas uz lielajiem ekrāniem? Kādi bija tā cilvēka argumenti, kurš nolēma, ka šī nu ir tā filma, kura būtu jādemonstrē kinoteātrī? Būtu interesanti uzzināt, jo, manuprāt, filma bija, maigi sakot, pilnīgs mēsls.

Tur nebija nekā! Jā, puikas centās radīt specefektus, bet… ko līdz glīta cukurota glazūra, ja apakšā ir marinēts gurķis?
Specefekti nespēj piesiet dūšu, ja visu laiku uz ekrāna notiekošais ir tikai un vienīgi nekontrolējama caureja. Un nevilšus prātā ieskrien doma, ka šādi tipi un šādi gājieni jau bija redzēti citās filmās.

Grūti saprast filmas jēgu, jo pat pacietīgi noskatoties līdz galam, nav skaidrs kur tas suns aprakts. Jā, atlidoja milzum daudz neviena nemanīti milzīgi lidojoši šķīvīši un savas smukās LED gaismiņas midžinot ievāc humanoīdo ražu. Galvenajiem (vienīgajiem!) ļautiņiem dzimst spoža ideja- vajag ūdeni un jahtu! Tad nu raitā riksī mēģina tikt līdz turienei. Faktiski turiene beidzas jau pagalmā. Pēc tam jālien uz jumta. Pēc tam vajag tikt lejā. Bet visur pa vidu gadās izgaismoti ķēmi (aizdomīgi līdzīgi ķēmiem no Matriksa), kas jauc plānus un stiepj filmu.

Es, protams, atvainojos, ka izmuldos par filmas ”sižetu”, bet es ceru, ka šādi izglābšu kaut nelielu daļu no sliktas filmas skatīšanās.

Pat finiša taisnē, kad es ar atvieglojuma nopūtu devos skalot pietaisītās acis ar kaut ko dezinficējošu, viņi izdomāja uztaisīt vēl desmit minūtes ar mēģinājumu pārsteigt, parādot kādu ‘’interesantu’’ pavērsienu.

Interesanta tur nekā nebija, tik vien režisoriem vien pašiem saprotama doma un ielikts iedīglis 2012.gadā turpināt ar ”Apvārsnis 2”.

Filmas vērtējums: 1/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.