Bulduru ”bibliotēka”
Par Jūrmalas bibliotēkām ir rakstīts un runāts daudz. Diemžēl, bet ar Jūrmalas domi šajā jautājumā ir kā pret sienu. Un salmiem. Viņi tik atražo iestudētās frāzes, ka Bulduru bibliotēka nav slēgta, bet, Jūrmalas izpildirektora Edgara Stobova vārdiem- ”atradusi jaunas telpas teātra ēkā”.
Es vakar pirmo reizi biju jaunajā Bulduru ”bibliotēkā”. Jā, telpas ir jaunas, grāmatas tur ir, bibliotekāres jaukas (Jūrmalā vispār ir foršas bibliotekāres), datorus manīju, bet… bet tā NAV bibliotēka. Ne tuvu! Varbūt to var nosaukt par grāmatu izsniegšanas punktu. Vai istabu, kur var redzēt un paņemt dažas grāmatas. Vai bibliotekāru kabinets. Nebiju es otrā telpā, bet nedomāju, ka mazas istabas atšķirtos viena no otras. Tur nav un nemaz nevar būt bibliotēkas aura ar lielu zāli, daudz plauktiem un iespēju klusu klīst starp grāmatām un sajust to bibliofīlingu, kas raksturīgs bibliotēkām.
Jūrmalas dome var stāstīt cik grib, ka ir slēguši tikai Asaru bibliotēku un Bulduru bibliotēka ir ”tikai pārgājusi uz mazākām telpām”. Īstenībā ir slēgtas abas bibliotēkas, tik Bulduros šo procesu vienkārši mēģina neglīti vilkt garumā. Nākamreiz, kad lasīsiet par Bulduru bibliotēkas jaunajām telpām, iedomājieties pāris mazas istabas (ap 25m2) ar pāris galdiem un tikpat plauktiem. Un pēc tam mēģiniet to savietot ar to, kādai, jūsuprāt, ir jāizskatās bibliotēkai.
Bibliotēku likuma 6.pants. Bibliotēkas dibināšana, reorganizēšana un likvidēšana
Pašvaldības bibliotēku dibina, reorganizē un likvidē attiecīgā pašvaldība, ņemot vērā Latvijas Bibliotēku padomes atzinumu.
Iepazinos ar šo atzinumu (zemāk lēmuma daļa):
Pamatojoties uz uzklausīto informāciju un izvērtējot situāciju, kā arī saskaņā ar
Bibliotēku likuma 6. panta trešā daļu: “Pašvaldības bibliotēku dibina, reorganizē un likvidē
attiecīgā pašvaldība, ņemot vērā Latvijas Bibliotēku padomes atzinumu”, Latvijas
Bibliotēku padomes locekļi, atklāti balsojot par Jūrmalas Centrālās bibliotēkas
struktūrvienības “Asaru bibliotēka” slēgšanu PAR – nav, PRET– 12, ATTURAS –1, un
atklāti balsojot par Jūrmalas Centrālās bibliotēkas struktūrvienības “Bulduru
bibliotēka” reorganizāciju PAR – nav, PRET– 12, ATTURAS –1,
nolemj:
1. Nesaskaņot Jūrmalas Centrālās bibliotēkas struktūrvienības “Asaru bibliotēka”
slēgšanu.
2. Neatbalstīt Jūrmalas Centrālās bibliotēkas struktūrvienības “Bulduru bibliotēka”
reorganizāciju, izvietojot to divās ēkās un izveidojot to par pakalpojumu sniegšanas vietu.
Izrādās, ka dome spļauj virsū ne tikai saviem iedzīvotājiem….
P.S. Jautājums nākotnei- pēc cik ilga laika Bulduru bibliotēku likvidēs, jo… pārāk mazs apmeklējums, nav piemērotas telpas, kopā ar citu, … (te var turpināt ar tiem pašiem argumentiem, kurus izmantoja Jūrmalas dome, lai slēgtu Asaru bibliotēku).
Zini, man nagi niez. Gan rokām, gan kājām. Un šis laikam ir tas ļoti retais izņēmuma gadījums, kad…. Kas tur bija ar Ziemas pils ieņemšanu 1917.gada rudenī, kad bruņoti zaldātiņi “iznesa” to pili un izdzenāja pa mājām Pagaidu valdību?…
Trakākais, ka ir tāda nojausma- nākamgad pašvaldību vēlēšanās viņus atkal iebalsos. Jo būs gan nauda zālēm, bezmaksas vilciens un vēl daži bonusi vēlētājiem…
Varbūt es cepjos un mēģinu ieraudzīt to, kā nav, bet. Daugavpils jau ir paliela problēma, bet mazāk ļauna tāpēc, ka zināma. Jūrmala pamazām sāk izskatīties pēc tumšā zirdziņa ne mūsu labā…. Taču daudzumdaudzās Jūrmalas “pilis” izpārdotas Krievijas pilsoņiem un ne viens vien Jūrmalas sasaukums bijis tai procedūrai labvēlīgs. Un tagad Jūrmala pamazām “iet pret vēju”…. Es tiešām varbūt sabiezinu krāsas…
Tās Jūrmalas pilis vairumā gadījumu ir ar tumšiem logiem. Un tas būtu pavisma cits stāsts.
Šobrīd ir nesaimnieciska pilsētas vadība, kura nejēdz tērēt naudu un nedomā par pilsētas nākotni. Iedomājušies sevi par neaizskaramiem cariņiem, kuri ar jūrmalnieku īpašumu var rīkoties kā ar savu.
Un skumjākais ir tas, ka mēs no malas ko izdarīt? Kādā nebūt mērā jūrmalniekiem pašiem vajag tikt ar to galā. No malas bakstoties – nevar jau zināt, vai sliktāk nesanāks…