Laikam ar šo rakstu varēs pielikt punktu absurdajam lēmumam, ko biju publicējis pirms vairākiem mēnešiem. Ja kādam ir piemirsies un nav vēlēšanās pāršķirt citu lapu, tad varu īsi atstāstīt, kas tur bija.

Paziņa tika iejaukts vienā ceļu satiksmes negadījumā, no kura vainīgā puse aizmuka. Tā kā vainīgā automašīnas numurzīme bija piefiksēta, tad policijai atlika tikai viņu apciemot un pielikt punktu šai lietai. Bet sanāca tā, ka vainīgais ignorēja policijas piesūtītās pavēstes un policija pieņēma lēmumu- tā kā vainīgais nav atrast, tad lietu slēgt.
Paziņa plinti krūmos nemeta un pakonsultējoties ar juristu, pārsūdzēja policijas lēmumu. Policija iepriekšējo lēmumu atcēla un turpināja izmeklēšanu.

Sīkumos neieslīgšu tik piebildīšu, ka pāris mēnešus pēc avārijas paziņa, no otra automašīnas apdrošinātāja, saņēma apdrošināšanas naudu un vēl pēc pāris mēnešiem (septembrī) saņēma no policijas lēmumu, ka otras automašīnas īpašnieks ir atzīts par vainīgu un viņam ir piespriests sods- 250 lati par to, ka neieradās uz policiju (APK 175.2. pants).

Tik viena piebilde- policija bija gan uz vainīgās automašīnas īpašnieka deklarēto dzīvesvietu (nesatika), gan sameklēja viņa tālruņa numuru un sazvanīja (vienreiz pacēla un teica, ka esot Lietuvā, bet pēc tam vairāk necēla klausuli).

Te it kā varētu stāstam pielikt punktu, bet … bet ir daži interesanti fakti.

Sods kādam ir uzlikts, bet vainīgais nav atrasts.
Sods par CSN atstāšanu ir šāds:
APK 149.16.
Par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, –
uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam no divdesmit līdz četrdesmit latiem, cita transportlīdzekļa vadītājam uzliek naudas sodu no simt līdz piecsimt latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem, bet transportlīdzekļa vadītājam, kuram nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, uzliek naudas sodu no simt līdz piecsimt latiem un piemēro aizliegumu iegūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem.

Klāt vēl pienākas 0; 4 vai 8 soda punkti.

Astoņus pārkāpumu uzskaites punktus piešķir, ja ceļu satiksmes negadījumā ir cietuši cilvēki. Četrus pārkāpumu uzskaites punktus piešķir, ja ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīts arī cita transportlīdzekļa vadītājs. Pārējos (iepriekš neminētos) gadījumos, kad noticis ceļu satiksmes negadījums, pārkāpumu uzskaites punktus nepiešķir.

Šajā gadījumā būtu vēl klāt 4 soda punkti.

Sanāk, ka vainīgā automašīnas vadītājam pienāktos 100-500Ls sods, atņemtu vadīšanas tiesības uz 2 gadiem un pieskaitītu 4 soda punktus. Vēl varētu piedomāt klāt, ka nav bijušas attiecīgās kategorijas tiesības (sods Ls30-Ls300), bija kāda virsnormas promile (daudz naudas un daudz mēnešus bez vadītāja apliecības), tad varētu soda matemātiku turpināt…

Tātad var redzēt, ka vainīgā automašīnas vadītājam ir izdevies ietaupīt 250 latus (ja piespriestu Ls500 sodu), saglabāt savā īpašumā vadīšanas tiesības vēl 2 gadus, un nesaņemt 4 soda punktus. Izdevīgi! Tik vien kā jāsarunā ar transportlīdzekļa īpašnieku (ja vadītājs bija cits), ka iedos naudu sodu apmaksai un vēl uzsauks limonādi ar cepumiem.

Tikmēr cietušajam ir jābraukā pa policiju, apdrošinātājiem, jāpārsūdz tupi policijas lēmumi, jātērē nauda juristiem, jāgaida vairāki mēneši nauda… Manuprāt te kaut kas nav pareizi…

Sakiet ko gribat, bet jāatgriežas pie iepriekšējā rakstā paustā netaisnīgā saukļa- ja esi vainīgs, tad mūc!