krustojums

Šur tur ir manīti nejēdzīgi krustojumi, bet citreiz jau saproti- pagaidām tur savādāk nevar. Gan jau tur ar laiku izlabos. Gan jau. Bet ir arī tādi ielu krustojumi, kuri, skaties kā gribi, ir bezjēdzīgi. Un viens tāds, manuprāt, ir Jūrmalā- braucot pa Tallinas ielu no Kauguru puses uz Slokas staciju. Tur galā, pie Slokas stacijas, ir tāda kā cilpa. Ielas ir pašauras un pareizi ir, ka tās ir vienvirziena. Tikai tas vienvirziens ir uztaisīts ačgārni (skat. otro zīmējumu).

krustojums1

No Kauguru puses braucošajiem tā vietā, lai brauktu taisni, ir jātaisa bezjēdzīgs kreisais pagrieziens. Un jāsaprot, ka viņiem jādod ceļš pretī braucošajiem, jo arī viņi atrodas uz galvenā ceļa. Pie reizes jāvelta uzmanība gājējiem, jo rīta stundās un vakarpusē, kad pienāk vilciens, tie te pārvietojas kā paliels sīklopu bars. Tas nav pārmetums gājējiem, vienkārši tā ir, jo nekādi gājēju celiņi tur nav. Visi, gan auto, gan gājēji, lieto to vienu pašauro ieliņu.

Te būtu gaužām vienkārša lieta- samainīt vietām tās vienvirziena ielas. Tā, lai no Kauguru puses braucošie turpinātu braukt pa ielas labo pusi un nevajadzētu taisīt kreiso pagriezienu. Vienkārši- uztaisītu cilpu no otras puses (skat. trešo zīmējumu).

krustojums2

Protams, vēl labāk būtu, ja vienu ielu paplašinātu un uztaisītu par divvirzienu, bet otru atdotu tikai gājējiem. Bet tas laikam būtu par daudz prasīts.