gramatas

Ja nesanāk padalīties blogā ar izlasīto, tad vismaz varu padalīties ar jauno papildinājumu savam grāmatplauktam. Iepriekš martā man sanāca līdzīgs ieraksts. Kazi, varbūt vajadzētu katru mēnesi uztaisīt šādu mazu jaunieguvumu atskaitīti?
Vasara man tāda nelasoša, un laikam tāpēc man sanāk vairāk plauktu papildināt, nekā to izlasīt. Laikam kā pele veidoju krājumus ziemai :)
Bija jau doma, ka līdz jaunajam grāmatplauktam iztikšu bez jauniem pirkumiem, bet … bet gan jau grāmatmīļi sapratīs.

It kā jau bildē viss ir redzams, bet kārtības labad papildināšu ar īsām piebildēm par katru grāmatu:

Vladimirs Kaminers- Ceļojums uz Tralalā.
Ja labas atsauksmes internetā iet roku rokā ar labu grāmatas cenu izdevniecībā, tad skaidrs, ka jāpērk. Un jāizlasa.

Mariama Petrosjana- Nams, kurā…
Šo laikam ir izlasījuši visi. Un laikam tā arī neatradu nevienu sliktu vārdu par šo grāmatu. Arī man, bloga komentāros, šī grāmata tika ieteikta. Un Jāņa Rozes grāmatnīcā šī bija akciju plauktā- pērc divas un trešā par brīvu (10eur par trim labām grāmatām). Un kā tu neņemsi?!

Ērvins Velšs- Vilcienvakte.
Ar nelielu kaunu jāatzīstas, ka neesmu redzējis šīs grāmatas ekranizāciju (Trainspotting). Atsauksmes jau bija/ir ļoti labas, bet es visu laiku tik atlieku, atlieku… Tagad skaidrs- izlasīšu grāmatu un tad skatīšos. Protams, ja grāmata nenositīs apetīti.

Sandro Veronēzi- XY
Šī bija viena no trim Jāņa Rozes grāmatnīcā iegādātajām grāmatām. It kā neskaitoties Veronēzi labākais darbs, bet sliktas atsauksmes man neizdevās atrast. Gan jau man ar patiks.

Ārzemju literatūras vēsture 17.- 18.gs.
Nolēmu nedaudz izglītoties klasiķos. Nez vai sanāks interesanta palasīšana, bet ceru atrast ko noderīgu.

Sols Belovs- Lietus pavēlnieks Hendersons.
Izvilkums no ceturtā vāka- ”Komiska parodija par Āfrikas kolonizācijas piedzīvojumu stāstiem un modernisma estētiku, kas pēc saistošu notikumu virknes noslēdzas ar laimīgām beigām.” Bet pats galvenais- Belovs ir saņēmis Nobela prēmiju literatūrā (varēšu papildināt savu sarakstu).

Dainis Īvāns- Mednieka smaids.
Izņemta no tirdzniecības, tiesāšanās, kompensācija izdevējai no valsts un kas tik vēl ne. Izklausās mazliet skandalozi, bet īstenībā grāmata ir par fotogrāfu Jāni Gleizdu.

Mišels Velbeks- Karte un teritorija.
Trešā grāmata no Jāņa Rozes grāmatnīcas. Ar šo ceru sākt (beidzot) iepazīt Velbeku. Citādi visi viņu slavē, apbalvo, publicē, citē un vēl draud nogalināt, bet es neko neesmu lasījis. Jālabojas.

Džeks Keruaks- Dharmas blandoņas.
Keruaks man pazīstams ir tikai no amerikāņu filmām. Laiks iepazīt to arī grāmatās. Var jau būt, ka ”Ceļā” būtu pareizāka izvēle iepazīšanai, bet nepamēģināsi- neuzzināsi.

Frīdrihs Vilhelms Nīče- Antikrists.
Maza grāmatiņa par kristietības kritiku. Dažbrīd izskan visai skarba nots (pašlaik lasu), bet visumā doma ir interesanta.

Džefs Nūns- Dziesma asinsstraumē.
Ceru, ka šī forma man patiks/būs pieņemama un ceļojums četrdesmit gadus senā mūzikas vēsturē būs interesants. Šo es vairāk ceru kā uz labu eksperimentu un pārsteigumu sev.

Laikam šo visu baru lasīšu mērenā haosā- biezajām pa vidu izlasīšu plānās, garlaicīgajām (ja tādas būs), pa vidu lasīšu interesantās un gan jau pa vidu ienāks arī kaut kas no augusta jaunieguvumiem. Ja pietrūks lasāmais laiks, tad atlikšu līdz lietainajam rudenim un bargajai ziemai.