mezone

Nosaukums: Mežone
Autors: Šerila Streida
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 2014
LPP: 383

Par grāmatu-
Šerilas Streidas atmiņas par 1995.gadā veikto 1800km garo pārgājienu pa Klusā okeāna piekrastes kalnu taku.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Šerila Streida- Mežone

Piedzīvojumu grāmatas man patīk. Īpaši, ja tās stāsta par īstiem, notikušiem piedzīvojumiem. No ”Mežones” sākumā nedaudz baidījos, jo likās, ka būs pārlieku raudulīgs un sievišķīgi čīkstošs gabals. Nebij vis! Protams, sākumā un ik pa laikam uz takas izpaudās tas, ko varētu apzīmēt ar ”Ehh, sievietes”, bet pamazām tas uzsūcās pašā gājienā un varētu pat teikt, ka tīri labi iederējās.

Sākums grāmatai bija diezgan skarbos toņos krāsots- pati Šerila nedzīvoja to labāko dzīvi. Ne kā bērns, ne kā skolniece, ne arī kā (it kā) pieaugusi sieviete. Visu laiku bija sajūta, ka viņa savu ceļu ir izvēlējusies pašiznīcināšanas virzienā. Plus vēl nelaime ar māti- vēzis viņu ļoti ātri atņēma Šerilai. Un Šerila pamazām (laikam te labāk iederētos vārds- strauji) sāka brucināt savu dzīvi- izšķīrās no vīra, atvadījās no mācībām, pameta savas mājas un devās strādāt, lai piepildītu savu sapni, kurš dzima nejauši ieraugot ceļvedi pastaigai pa Klusā okeāna piekrastes kalnu taku. Viņa saprata, ka viens posms viņai ir jānoiet, lai attīrītu savu organismu no heroīna un domas no visa negatīvā. Viņa izvēlējās 100 dienu pārgājienu, kurā veiktu nedaudz vairāk kā 1100 jūdzes (1800km).

Un te, man gribētos sacīt- sākās arī interesantākā grāmatas daļa. Smags pārbaudījums, ko pati sev uzcēlusi plecos un nekāda žēlošanās par noberztiem pleciem, miljons tulznām, pazaudētiem kāju nagiem un dzīvības briesmām. Patiesi pret sevi un patiesi pret lasītāju. Nekāda pārspīlētā tēlošana, moralizēšana un mācīšana. Tikai neatlaidīga iešana un cīņa ar sevi.

Pozitīvais noteikti ir viņas skats uz līdzcilvēkiem un līdzcilvēku skats uz viņu. Te tiešām bija prieks, ka visā ceļojuma laikā bija tik daudz cilvēku, kuri neatteica Šerilai ne ar pajumti, ne pārtiku, ne ar padomu. Tikai divas reizes visa ceļojuma laikā viņai nācās piedzīvot negatīvu attieksmi.

Šī grāmata nebija tik daudz par ceļošanu un skaistu ainavu baudīšanu. Te nebija garas pamācības par pareizu ekipējumu un puslappušu ar kalnu skatiem. ”Mežone” ir patiess stāsts par pašu ceļotāju. Par ceļotāju, kura paveica mežonīgu darbu.

Tagad ir laiks filmai ”Mežone”.

Grāmatas vērtējums: 8/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.