Oriģinālnosaukums: Olympus Has Fallen
Valsts: ASV
Žanrs: Spriedzes/Grāvējs
Režisors: Antoine Fuqua
Lomās: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Dylan McDermott, Morgan Freeman, Rick Yune
Gads: 2013

Par filmu-
Kad teroristu grupa uzbrūk Baltajam namam un saņem gūstā ASV prezidentu, vienīgais cilvēks, kurš spēj viņu glābt ir bijušais prezidenta apsardzes priekšnieks Maiks Bennings.


Lai pagatavotu filmu ”Olimpa krišana”, jāņem filmas ”Cietais rieksts 1” scenārijs un Džerards Batlers. Kārtīgi jāsajauc. Pasniedz dekorētu ar Morganu Frīmenu.

Droši vien nebūšu oriģināls, jo neba nu es vienīgais velku paralēles ar Brūsa Villisa slavenāko (nu jau) seriālu, bet aptuveni tā arī viss bija. Negribu teikt, ka tas ir slikti- ne Cietais rieksts 1, ne Batlers nav sliktas filmas sastāvdaļas, bet šajā gadījumā abiem kaut kas pietrūka. Filmas sākums bija pat pieklājīgi labi izdomāts, lai gan nerealitātes sajūta nepameta jau no paša sākuma. Un vēl ja uz beigām uzmācas piekasīga apnicība, tad sāc domāt, ka te prasījās kaut kas savādāks.

Pēc mierīgi iesildošā sākuma, masīvais aziātu uzbrukums Baltajam namam bija tāda laba filmas kulminācija. Jau likās, ka prelūdija turpināsies, bet tā kā uz skatuves parādījās Batlers un filma nebija vēl ne pusē, tad bija jāpietaupa zirgi līdz finišam. Un Batlers, pilns apņēmības parādīt un pierādīt visiem, lēnu garu tīrīja Balto namu.

Tā filmas aktīvākā daļa savu darbu paveica visnotaļ cienījami, bet vēlāk jau sākās neliels apjukums un īsti nevarēja saprast- ir par daudz vai tomēr par maz? Tas arī nebūtu tik svarīgi, jo gan vienā, gan otrā gadījumā sāk piezagties vēlme piekasīties sīkumiem. Un ja tāda vēlme piezogas, tad tas ir mīnuss.

Šoreiz tā vien prasījās piekasīties pusotru gadu vecos Baltā nama drošības kodos, neizdauzītajos Baltā nama logos, zvanīšana pa ekstremālo līniju, lai pateiktu neko, vēlmē atrast glupu armijnieku, lēnā Cerbera aktivizācijā, specnaza stāvēšana pie ratiem (grūti bija pa to pašu puišeļa šahtu ēkā ierāpties pārdesmit, nē- pārsimt, večiem?!), Morganā Frīmenā….

Amerikāņiem jau ”Olimpa krišana” noteikti patiks. Kā nekā tiek apmests kārtējais loks un atgriežas pie jauniem ienaidniekiem- aziātiem (vjetnamieši bija tik sen). Krievija/PSRS un arābi droši vien jau apriebās.

Filma nav tas sliktākais piemērs. Bet arī līdz labākam piemēram tai ir patālu.
Nekas, gan Batleram, gan Frīmenam, gan režisoram ir bijušas labākas filmas. Gan jau viņi drīz atkal iepriecinās skatītājus ar kaut ko labu un ”Olimpa krišana” būs tikai kā maznozīmīgs ķeksītis viņu un skatītāju attiecībās.

P.S.
Interesanti būtu zināt kā Batlers izvēlas savas lomas? Velk kā kārtis?

Filmas vērtējums: 7/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.