Nosaukums: 1Q84. Trešā grāmata
Autors: Haruki Murakami
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 2013
LPP: 480

Par grāmatu
Aomame pēc pastrādātā darba slēpjas dzīvoklī un vienīgā viņas saite ar ārpasauli ir tamaru un vecā kundze. Tengo ir spiests doties uz Kaķu pilsētu, lai pabūtu ar savu tēvu. Ušikava no Pirmsākumiem saņēmis uzdevumu atrast Aomami, liek lietā visu savu prātu, lai attaisnotu uz sevi liktās cerības. Virs Tokijas joprojām spīd divi mēneši.


Nebūšu oriģināls un teikšu (un atkārtošu), ka man Murakami darbi dikti iet pie sirds. Patīk, saprotu un labprāt tos redzu savā literārajā ēdienkartē.

Gluži tāpat, kā augstākminētajā ”īsumā” ir arī būvēta Murakami triloģijas 1Q84 trešā grāmata- visi trīs varoņi- Aomame, Tengo un Ušikava ir tie, kas veido noslēdzošo grāmatu. Un tāpat kā iepriekšējās daļās (1Q84. Pirmā grāmata un 1Q84. Otrā grāmata) arī te katra nodaļa ir veltīta vienam no šiem varoņiem.

Lai arī noslēdzošā daļa un tika gaidīti (vismaz no manas puses) ne tikai visu notikumu atrisinājumi, bet arī kāds spraigāks pavērsiens, tas viss izpalika. Gandrīz izpalika.
Proti, spraiguma te it kā nemaz arī nebija, jo gan Aomame, gan Tengo, gan arī Ušikava šoreiz vairāk bija pie vietas un kustība telpā izpalika. Bet tas nemazināja sava veida spraigumu- lai arī Aomames sēdēšana četrās sienās dažbrīd likās pārlieku vienmuļa, tāpat bija cerību un gaidīšanas azarts- satiksies vai nē? Pieķers vai nē? Atvērs tam NHK maksas iekasētājam vai nē?

Arī Tengo sēdēšana pie sava tēva Kaķu pilsētā nesolīja dinamiskus pavērsienus. Gluži tāpat kā Ušikavas novērošanas postenis.
Bet tas viss tika tā dvēseliski smalki un detalizēti pasniegts, ka gluži nemanot grāmata tika arī izlasīta.

Un ne mirkli nelikās, ka 1Q84 gada pēdējie trīs mēneši būtu kaut ko sabojājuši vai neizstāstījuši. Nē, grāmata pat ļoti interesanti un trāpīgi noslēdza 1Q84 gadu un ne mirkli man nelika šaubīties, ka Murakami padodas izveidot tieši tādu stāstu, par ko viņu mīl tik daudzi lasītāji.

[xrr rating=10/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.