Oriģinālnosaukums: Mamma Mia!
Valsts:
ASV
Žanrs: Komēdija/Muzikāla/Romantika
Lomās: Amanda Seyfried, Stellan Skarsgård, Pierce Brosnan, Meryl Streep
Režisors: Phyllida Lloyd
Gads: 2008

Par filmu-

Sofijai tuvojas kāzas un viņas lielākais sapnis ir uzzināt, kas ir viņas tēvs. Mātes dienasgrāmatā izlasot to dienu notikumus viņa uzzina, ka trīs vīrieši varētu būt viņas tēvi. Lai noskaidrotu, kurš ir īstais, viņa, mātei nezinot, uzaicina visus trīs uz savām kāzām.

Vienā teikumā šo filmu varētu nosaukt par muzikāli romantiska pasaka pieaugušiem cilvēkiem, kuri labprāt mīl paklausīties ABBA mūziku. Laikam tas arī ir viss, kas filmā ir. Protams, ir arī silti, saulaini un romantiska vieta pie jūras- viss, kas vajadzīgs gan jaunai, gan vecai mīlestībai.

Tikai ir viena bēda- šīs vecās un jaunās mīlestības notikumi tika izveidoti pārāk šabloniski, atstājot tikai vienīgo nezināmo skatītājiem- kurš no trio būs īstais tēvs.

Ieminējos, ka filmas labākais ir ABBA mūzika- tā arī neapšaubāmi ir, tikai ir viens ‘’bet’’- pārāk bieži un pārāk daudz (un pārāk nevietā) tā mūzika sāk skanēt. It kā jau skaidrs- filma ir par un ap šīs grupas mūziku, tāpēc tās skanēšana ir saprotama, bet bieži prasījās nedaudz garākus dialogus, nedaudz garākus klusos kadrus, nevis biežu fiksu pāriešanu dziesmā un dejā. Jā, tas filmu padarīja dinamiskāku (cik nu var romantisku filmu padarīt dinamisku), disko ritmiem un noskaņām bagātāku, bet īsti neizpilda Sofijas uzdevumu- saprast, kurš ir viņas tēvs.

Filmas beigas kā jau nojaušamas ir zināmas pat pirms skatīšanās- ilgi un rūpīgi mūrētā strūklaka tiek atbrīvota un ūdens ienes papildus dzīvību akmeņainajā namā.

Var jau būt, ka tas viss izklausās ar pārāk saldu romantiskas mērci pārliets, bet tā tas arī ir. Ja vēl neesat disko un ABBA mūzikas piekritējs, tad var sanākt ne pārāk aizraujoši pavadīts laiks. Savādāk filmu var paskatīties.

Šīs, kā arī citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.