Pagājušā gadā negaidīti arī es tiku pie veselām četrām dāvanām. Mazliet jau kauns ir atzīties, bet tikai pusi izlasīju (iesācēja kļūda- pārāk vēlu atcerējos par dāvanām). Nu nekas- otra puse paliks nākamajam gadam.

Gadienā, ja kāds nezināja- jau dažus gadus grāmatu blogeru vidū ir dzīva tradīcija- Ziemassvētkos vienam otru apdāvināt ar grāmatām. Kurš var un grib, tas dāvā elektroniskas vai papīra. Bet pamatā ir doma apdāvinātajam pašam atrast dāvanu un izlasīt.

Tā kā mani apdāvināja, tad šogad arī dodu pretī. Gan tiem četriem, gan vēl dažiem, kurus pamanīju iesaistāmies un gribētu pamanīt iesaistītus šajā akcijā. Gadījumā, ja kāds ignorēs (tīši vai netīši) manu dāvanu, es nedusmošos- pasākums ir brīvprātīgs un galvenais tomēr ir vienam piemeklēt dāvanu un otram saņemt. Lasīšana ir blakusefekts.

Tālāk ir mazliet haotiskā secībā apdāvināto saraksts:

Lasītāja: Visente Blasko Ibanjess – Asinis un smiltis.

Es pagājušā gadā saņēmu spāni un tagad dodu pretī tādu pašu. Lai interesantāka lasīšana, tad varu iešķiebt papilduzdevumus- noskatīties visas filmas (laikam bija 4 + seriāls), kas tapušas no šīs grāmatas (vismaz to, kuru rakstnieks pats arī režisējis).

Asmo: Jānis Lejiņš- Zīmogs sarkanā vaskā (visas 3 daļas).

No sākuma domāju, ka varētu šīs trīs daļas izstiept pa trim Ziemassvētkiem, bet nojausma saka, ka tā ir slikta doma. Kopējā aina labāk redzama pēc visu trīs grāmatu izlasīšanas.

Spīgana: Selma Lāgerlēva- Nilsa Holgersona brīnišķīgais ceļojums.

Vai ”brīnumainais ceļojums”, atkarībā kura gada izdevums trāpās. Atceros vienā virtuālā sarunā minēji, ka briedini sevī domu izlasīt šo grāmatu. Tad nu palīdzu briedināt.

Doronike: Dzintars Kiršteins- Kad lielgabali klusē

Tavā lasīšanas izaicinājuma sarakstā latviešu gadsimta sešdesmitie gadi ir pārlieku kaili. Varbūt šis darbs būs kā maza vīģes lapiņa sākumam.

Mairita: Reimons Keno- Zazī un metro

Atmiņā ir tavs jautājums- ”wtf ir Zazī?”, tad nu izmantošu iespēju tev rast atbildi uz šo pašas uzdoto jautājumu. Ceru, ka mazā meitenīte un interesantā kārunājutārakstu valoda patiks.

Bārbala: Agnese Bule- Latviešu sapnis

Nejauši noklausītā sarunā dzirdēju, ka Bārbalai tīk latviskais un mitoloģiskais. Tad nu dāvinu to, kas atbilst šim apzīmējumam. Iekšējā balss saka, ka tu šo grāmatu jau esi lasījusi, bet tomēr noriskēšu.

Dainis: Raimo Pullats, Risto Pullats, Aigars Urtāns- Spirta jūra. Kontrabanda Baltijas jūrā starp diviem kariem.

Lai arī tev blogā vairāk figurē pīpojoši kadri, es tomēr piemeklēju citu vīrišķīgu nodarbi- spirtu un kontrabandu. Ar nedaudz vēsturi ar daudz kartēm un dokumentiem.

Sibilla: Ineta Lipša- Seksualitāe un sociālā kontrole Latvijā, 1914-1939.

Vēl viena starpkaru nodarbe. Nav gluži botānika, bet kaut kā iekšējā balss saka, ka Sibilla būs īstais cilvēks, kura spēs šīs 600 lappuses pārvērst saturīgā izklāstā bloga raksta formā, lai iekārdinātu vēl kādu (teiksim- mani) izlasīt šo darbu.

Anete: Eriks Ādamsons- Sava ceļa gājējs

Te es šauju uz aklo- nezinu tavas attiecības ar latviešu literatūru. Bet tāpat noriskēšu. Ceļamaizei iedošu vienu citātu:

Man ir griba, un, ja es gribu, es visu varu, es varu būt patiess pret sevi un iet savu ceļu, kas ir lielākā drošsirdība.

Ilze: Oldess Hakslijs- Brīnišķīgā jaunā pasaule

Nezinu, kā tu skaties uz utopijām vai antiutopijām. Bet grāmata esot tā vērta, lai izlasītu.

Andris: Daniils Harmss- Gadījumi

Tā kā tu kādu laiku stāvi grāmatai arī no otras puses, tad mēģināšu neatraut tevi ar kādu gargabalu no jaunas grāmatas gatavošanas mūsu plauktiem, un uzdāvināšu mazu, bet jauku (ceru arī ka jautru) stāstu krājumu.

Kurpjukaste: Haruki Murakami- Uz dienvidiem no robežas, uz rietumiem no saules

Tev patika Murakami triloģija. Mēģināšu piespēlēt vēl kādu Murakami darbu, kuru klausījos audio formā un biju stāvā sajūsmā. Ceru, ka tava sajūsma būs tikpat stāva.

Līva: Angeluss Silēziuss: Ķerubu ceļinieks

Skatot pieticīgo šī gada arhīvu, nospriedu, ka nedrīkstu apgrūtināt ar pārāk biezām grāmatām. Tāpēc dzeja un mazā formā.

Didzis: Veins V.Daiers- Gadsimtu gudrības

Tavā blogā nemanīju ne meklētāju, ne arī šo grāmatu. Tāpēc ceru, ka dāvinu ko nelasītu un stilistiski tuvu tavam grāmatplauktam.

Jānis: Pauls Bankovskis- Zvēru zvaigznājs

Tev blogā ik pa laikam parādās kaut kas arī no grāmatām, tāpēc mēģināšu tevi arī iepīt šajā atrakcijā ar kādu pasaku. Priecāšos, ja izdosies.

Ritvars: Jānis Hartmanis- Latviešu strēlnieki Nāves salā 1916

Grāmata ir salīdzinoši svaiga, tāpēc ir cerība, ka vēl neesi lasījis. Un aprakstā minētais ”darba pamatā ir ilgstoša un rūpīga dokumentālo ziņu, kā arī notikuma vietas izpēte un tas lieti var noderēt jauniešu patriotiskai audzināšanai” varētu būt papildus stimulam izlasīt.