Pagājušajās brīvdienās nolēmām iemēģināt nesenatklāto Ķemeru purva laipu. Svētdienas rītā ne pārāk fiksā tempā sataisījāmies un kādos vienpadsmitos bijām klāt. Sākumā gan mazliet izbrīnīja, ka nav ceļa norādes nobraucot no Ventspils šosejas, bet šonedēļ tas ir izlabots un interesenti garām nepabrauks.

Pabraucām pa bedraino ceļu un nolikām mašīnu pirmajā stāvlaukumā, bet ”Dokumentālists” galvenā varone no mājas savā skaļajā balsī paziņoja, ka lai labāk braucot uz otru stāvlaukumu. 400m uz priekšu esot tāds pat stāvlaukums. Pateicāmies par padomu un braucām uz priekšu.

Nevarētu teikt, ka tur bija tāds pats stāvlaukums (tas bija mazāks un jau pilns), bet autiņu ceļmalā nolikām. Sapakojāmies un devāmies ceļā.

Līdz takas sākumam bija kāds gabals jāpačāpo un tā kā mums bija bērnu ratiņi, tad izjutām nobērto lielo šķembu celiņu nelīdzenumu. Tikām līdz takas sākumam, kur viena ģimenīte pēc takas pievarēšanas jau gatavojās ieturēt maltīti (bija viens galds ar krēsliem).

Pati taka, kā jau bildēs var manīt, ir visnotaļ glīti pārtaisīta un ik pēc kādiem 20-30 metriem ir samainīšanās platforma.

Vienīgais mīnuss, ar ko mums nācās saskarties- laipa ir pašaura. Ar ratiem ir grūti izbraukāt un uz kantainajiem līkumiem, ja pārāk azartiski skatās apkārt, var sanākt nobraukt no trases. Un tās samainīšanās platformas ir virs pašas laipas- sanāk pakāpiens uzbraucot un pakāpiens nobraucot.

Nezinu kā tur ir velosipēdistiem, bet pieļauju domu, ka braukšana tur nesanāks, jo tie dēļi ir šauri, ar šķirbām, samainīšanās platformas ar pakāpieniem un dažbrīd ir diezgan liela šaurība- gan tajās pašās platformās, gan uz dažiem tiltiņiem. Var jau būt, ka maldos, bet, manuprāt, labāk ričukus atstāt citam maršrutam. Un ja vēl trāpās ļaužu pilnajā laikā, tad velosipēds būs drīzāk traucēklis, nekā baudrīks.
Ja gadījumā es par tiem riteņiem prātoju aplam, tad komentāros var droši oponēt.

Mēs šoreiz izgājām tikai lielo loku (tur ir divi- mazais un lielais loks). Pusceļā lielajam lokam ir skatu tornis ar beņķīšiem.

Ja nu kāds prāto tur doties, tad droši- iesaku. Ļoti laba pastaiga pāris stundu garumā.

Vienīgi daži ieteikumi:

Ja gribās pikniku pēc pastaigas, tad no lielā loka jānogriežas uz mazo loku, lai nonāktu takas sākumā.
Ja grib redzēt skatu torni, tad jādodas pa lielo loku.
Velosipēdus labāk neizmantot (te var arī kāds pretargumentēt).
Ja ir plati bērnu ratiņi, tad labāk sīci iesiet lakatā vai ķengursomā.
Labāk doties agrāk no rīta (mēs sākām pastaigu ap 11 (pirmā stāvvieta bija tukša) un beidzām ap 13- abas auto stāvvietas bija pārpildītas).
Auto novietot prātīgi, jo citiem ir niķis nolikt savu spēkratu tā, ka var sanākt problēmas ar izbraukšanu.
Odi tur nav.
Saulainā laikā labāk nodrošināties ar kādu galvassegu.