Otrie pieci mēneši nu ir pagājuši un jāpavelk vēl viena 2016.gada lasīšanas starpfiniša svītra (par pirmajiem pieciem mēnešiem var lasīt te- Lasāmais saraksts 2016. Pirmais kontrolpunkts).

Īss kopsavilkums no pirmajiem pieciem mēnešiem:
Izlasīju 36 grāmatas. No tām 27 ir saraksta grāmatas, bet atlikušās deviņas ir bonusi. Tas kopā sastādīja 11323 lappuses.

Šobrīd (oktobra beigās) esmu izlasījis 61 grāmatu. No tām 47 ir saraksta grāmatas, bet bonusi ir četrpadsmit. Kopā 20279 lappuses. Vienkāršā matemātika saka, ka otrajos piecos mēnešos izlasīju 25 grāmatas (20 no saraksta un 5 bonusā) jeb 8956 lappuses.
It kā mazliet mazāk, bet, ja ņem vērā, ka vasara man ir mazlasošais laiks, tad jābrīnās, ka tādu ciparu vispār sakasīju.

Kas uz doto brīdi ir un, kas pēc dotā brīža būs:

Ir:
Nobels- vajadzēja būt izlasītas 25, bet ir tikai 10.
Bērnība- vajadzēja būt izlasītas 8, bet ir tikai 6.
Latvieši- vajadzēja būt izlasītas 8, bet ir tikai 5.
Vajag- vajadzēja būt izlasītas 17, bet ir tikai 11.
Fantastikas pasaulē- vajadzēja būt izlasītas 8, bet ir tikai 6.
Latvijas kultūras kanons- no 8 tikai puse- 4 (+2 Billes).
Prātīgums- no 8 tikai 3.

Vēl dažas grāmatas ir iesāktas (piem., Korāns, Stikla pērlīšu spēle), bet tās pieskaitīs, kad statusu no ”iesākts” nomainīšu uz ”pabeigts”.

Būs:
Nu, visas astītes es nesavilkšu, jo pārāk jau liela tā aste sanākusi, bet dažas grāmatas pagūšu vēl izlasīt. Pagaidām gan izskatās, ka visa tā astes vilkšana būs tikai nobela virzienā, jo, kā jau minēju, tas punkts man svarīgāks- gribu nākamgad beigās pielikt pirmo punktu.

Pa vidu nobelistiem mēģināšu izlasīt kaut ko citu ar, lai nav tikai augstie plaukti un nevienu neinteresējoši atraksti blogā.

Un vēl- pamazām ieskicējas 2017.gada lasāmais saraksts. Ieteikumu un vēlmes gan ir tik daudz, ka pietiktu pāris gadiem vismaz. Bet tas jau netraucē man pieņemt jaunus ieteikumus :) (par pēdējo- laipni lūgti izpausties komentāros).