Tā nu ir sanācis, ka 2016.gads man ir ”lasīt pēc saraksta” gads un tā kā pats saraksts ir publicēts blogā, tad skaidrs, ka par izlasīto arī blogā jāatskaitās. Šoreiz gan tikai kontrolpunkta atskaite. Tāds mazs starpfinišs, lai redzētu, kur vēl grafikā jāpierauj. Kontrolpunktus nolēmu likt pēc pirmajiem un otrajiem pieciem mēnešiem. Tā, lai atlikušajos divos varētu paspēt iespējamās ”astītes” savilkt.

Protams, labi būtu, ja man izdotos visu paveikt (jo rindā gaida tik daudz un tik labas grāmatas), bet arī pie neizdošanās bēda nav liela. No saraksta man ir svarīgs tikai viens punkts- Nobelisti. Tie nu gan būtu jāizsvītro visi, jo nākamgad es te gribētu pielikt punktu. Pēc otrā kontrolpunkta būs redzams vai tik tajos atlikušajos divos mēnešos man lasāmēdienkartē nebūs nobelisti :)

Tad nu tā- ko rāda kontrolpunkts?

Šogad (pirmos piecos mēnešos) izlasījis esmu 36 grāmatas. No tām 27 ir saraksta grāmatas, bet atlikušās deviņas- bonusi (bez rindas iešmaukušās grāmatas). Pēc prognozētajiem rēķiniem man vajadzēja jau izlasīt 45 grāmatas. Tātad- atpalieku par 18 grāmatām. It kā nav daudz.

Te laikam jāieliek piebilde- lai nebūtu tā, ka man vēlāk pārmestu, ka lasāmā sarakstā man nav neviena kārtīga ķieģeļa un vairumā ir tikai plānas flīzes, tad nolēmu šogad piefiksēt arī lappušu skaitu. Tad vismaz man būs pretargumenti, ja kāds mani aprunās flīzēšanā. Tātad- šobrīd ekselis rāda 11323lpp.

Tālāk pa punktiem:

Nobels- vajadzēja būt izlasītas 12, bet ir tikai 5.
Bērnība- vajadzēja būt izlasītas 3, bet ir tikai 1.
Latvieši- vajadzēja būt izlasītas 5, bet viena pietrūkst- 4.
Vajag- arī te viena pietrūkst- no 9 ir izlasītas 8.
Fantastikas pasaulē- atkal mīnuss viena grāmata no plāna- 4 no 5.
Latvijas kultūras kanons- no 6 tikai puse- 3.
Prātīgums- no 5 tikai 2.

Kopumā jāsaka, lai arī saraksts ierobežo, tas savā ziņā ir interesants eksperiments uz savas ādas- var paskatīties vai un kā gada laikā mainās tā lasītvēlme, kas bija gada sākumā, kad stādīju sarakstu. Plus tāds veselīgs azarts.

Pagaidām viss notiek ar prieku un patikšanu. Ne mirkli nav piezagusies kāda nepatika vai šauba. Drīzāk otrādāk- ir doma arī nākamgad pieturēties pie lasāmā saraksta. Šobrīd plānā un grafikā nekādas korekcijas neveikšu- vienkārši turpināšu lasīt un tad jau otrajā kontrolpunktā matīs vai būs izdevies astīti sadeldēt vai arī izaudzēt to vēl garāku.