Vakar savā jaunizceptajā twitter kontā jau mazliet iečukstēju par šodienas konkursu un tagad varu paziņot nedaudz plašāk- sadarbībā ar apgādu ”Pētergailis” tiek organizēts neliels konkurss ar ļoti jaukām balvām. Iepriekš jau rakstīju par veiksmīgi uzsākto sadarbību ar šo apgādu, kā rezultātā esmu ticis pie grāmatām un vienu jau paspējis gan aprakstīt, gan novērtēt. Ceru, ka arī apgādam ”Pētergailis” šī sadarbība būs veiksmīga.

Konkursa noteikumi ir pavisam vienkārši- jāsameklē pareizās atbildes uz šiem desmit jautājumiem un jānosūta tās pa epastu (kaspars.eizentals@petergailis.lv) . Trīs no pareizo atbilžu autoriem ar izlozes palīdzību tiks pie balvām- divām grāmatām (Ramešs Šresta ”Rameša receptes” un Valentīns Jākabsons ”Trejādas brokastis”).
Konkurss ilgst līdz nākamās nedēļas ceturtdienas (18.06.2009.) plkst 14:00.
Atbildes vēlams iesniegt norādot gan jautājuma numuru, gan atbildi ( piemēram, 1-d; 2-g; 3-h utt). Lai paātrinātu saziņu ar uzvarētājiem, vēlams epastā norādīt arī tālruņa numuru. Balvas būs iespējams saņemt apgāda ”Pētergailis” birojā Rīgā, Stabu ielā 54-17. Pirms tam apgāds ”Pētergailis” ar uzvarētājiem sazināsies personīgi un precizēs jautājumus par balvu saņemšanu.
Veiksmi konkursā!

1.Kurā gadā dibināts apgāds ”Pētergailis”?
a.1990
b.1996
c.2002

2.Kura no ”Pētergailis” izdotajām grāmatām ir nominēta pasaules skaistāko grāmatu konkursam Leipcigā un Frankfurtē?
a.Desmit mīlas dziesmas Rīgai
b.Latvijas balets
c.Baltijas elēģijas

3.Kā sauc apgāda ”Pētergailis” biogrāfiskās prozas sēriju?
a.Likteņstāsti
b.Latviešu stāsti
c.Latvijas laikazīmes

4.Kurš no šiem rakstniekiem ir ne tikai savas grāmatas teksta autors, bet arī tās ilustrators un grāmatas dizaina autors?
a.Gunārs Krolls
b.Nora Ikstena
c.Viks

5.”Fantastisks piedzīvojumu stāsts jauniešiem par nākotnes hakeriem, ko sarakstījusi 17gadīga meitene no Londonas”- no kuras grāmatas apraksta ir ņemts šis teikums?
a.Snaudošais spiegs
b.Haks. Datorcilvēks- pārāk bīstams, lai dzīvotu.
c.Dienvidslāvu žigolo.

6.Kā sauc indiāņu virsaiti Viktora Lagzdiņa grāmatā?
a.Drošsirdīgais Ķiķāķis
b.Bezbailīgais Pusāķis
c.Bailīgais Mikāķis

7.Cik rakstnieku tika uzaicināti ”Asinsbalss. Latviešu literatūras miniantoloģija” izveidošanā?
a.2
b.5
c.11

8.Kura grāmata mēģina atbildēt uz jautājumu: ” Kādai jābūt valsts stratēģijai, lai pārskatāmā nākotnē Latvijas iedzīvotāju dzīves līmenis tuvotos attīstītāko valstu dzīves līmenim?”
a. Informācijas sabiedrība – Latvijas iespējas un uzdrošināšanās
b. V.V.-F. 4plus4 ∞
c. Valdība, ētika un vadītāji.

9.Kuru no šīm grāmatām sarakstīja Pūķis?
a. Tuk tuk par sevi
b.Logz 1.0
c. Zemes dēls ar Zvaigžņu dvēseli

10. ”Viņš ar savu dzeju bija laimīgs. Viņš bija stiprs cilvēks. Stiprs pret visu laikmetu.” Par kuru dzejnieku ir teikti šie vārdi?
a.Imants Ziedonis
b.Ojārs Vācietis
c.Klāvs Elsbergs

Man tikai būtu pāris lūgumi- šī raksta komentāros nevajag rakstīt pareizās atbildes. Tās ir jāsūta pa augstākminēto epastu. Komentāros droši var rakstīt cik šie jautājumi ir labi/slikti/grūti/utt. Var droši kritizēt, jo es pats šos jautājumus izveidoju un esmu gatavs uzklausīt arī kritiku (protams, arī uzslavas :)). Var droši rakstīt ko jūs par šādiem konkursiem domājiet un vai būtu gatavi tādos piedalīties arī turpmāk.

Otrs lūgums būtu blogāres darboņiem- būtu ļoti pateicīgs, ja kāds (kādi) varētu šo faktu par konkursa norisi padot tālāk saviem lasītājiem (maziņš rakstiņš, maziņa saite, maziņš epasts), lai neviens nepaliktu ne apbižots, ne atstāts bez iespējas bez maksas tikt pie labas lasāmvielas. Nav jau noslēpums, ka dalībnieku aktivitāte būs tā, kas noteiks šāda konkursa turpinājumu.