Nosaukums: Libellula un Kvadrimakulata
Autors: Kārlis Grigulis
Izdevniecība: Liesma
Gads: 1967
Lappuses: 46

Par grāmatu-
Stāsts par diviem spāru kāpuriņiem Libellulu un Kvadrimakulatu, kuri veic grūto un bīstamo ceļu no kāpura līdz spārei.


Šī nu ir viena riktīga bērnu dienas grāmata, kuru biju apņēmies izlasīt nepabeigtās bērnības saraksta ietvaros. Labāk vēlu, nekā nekad.

Lai gan taisnības labad gan jāsaka- ielasoties šajā grāmatā piezagās sajūta, ka tā tomēr ir lasīta. Bet ņemot vērā, ka sajūtām ne vienmēr var uzticēties un ja arī tā bija, tad droši vien kādus gadus 30 atpakaļ. Un pa šo laiku ir piedodami aizmirst. Un tikpat piedodami atsvaidzināt.

Un atsvaidzināju stāstu par diviem maziem knariņiem, kuri kopā ar savām māsām un brāļiem nokļuva ezerā. Kā mazi, neaizsargāti spāru kāpuriņi, kuri ir visnotaļ gards kumoss ikvienam, kuram patrāpīsies ceļā. Abi mazie knariņi- Libellula un Kvadrimakulata tā īsti ceļā apēdājiem netrāpījās tāpēc viņiem sanāca visnotaļ spraigs piedzīvojums, lai tiktu līdz savam mērķim- kļūt par spāri.

Starp citu- Kārlis Grigulis nabija nejauši izdomājis šādu mežģmēles nosaukumu savam darbam. Spāru sugas pilnais nosaukums ir Libellula quadrimaculata, un autors saviem varoņiem deva katram vienu no šiem vārdiem: sieviešu kārtas īpatnim ģints nosaukumu- Libellula, vīriešu kārtas īpatnim sugas nosaukumu- Kvadrimakulata.

Laikam vairāk neko īsti nav pastāstīt, jo grāmatas plānums un sākumskolas lasītāja vecumam domātā grāmatiņa neļauj plaši izvērsties. Vien piebildīšu to, ka grāmatiņu nevajadzētu atlikt, bet censties izlasīt tajā pašā sākumskolā, jo stāsts ir ne tikai interesants (pat tādam vecam kraķim kā man), bet arī pamācošs (jaunais lasītājs gūs nelielu ieskatu kā attīstās spāre).

Kā nekā Kārlis Grigulis savus stāstus spēj pasniegt gan interesanti, gan izglītojoši- atceros, ka šausmīgi patika bērnu dienās lasītā ”Zīlītes dziesma”. Likās, ka tik daudz ko jaunu un interesantu uzzināju par putniem no vienas grāmatas.

Starp citu- Libellula un Kvadrimakulata ir laba grāmata, ko lasīt bērnam priekš vakaros- vienkāršs teksts, īsas nodaļas, interesanti un bērnam (un pieaugušam ar (ja nav aizmirsis bērnību)) noteikti liksies aizraujoša.
Ko lai saka- visi priekšnosacījumi, lai grāmatu izlasītu.

[xrr rating=10/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.