Nosaukums: Hokeja elpas skartie
Autors: Ēvalds Grabovskis
Izdevniecība: Lauku Avīze
Gads: 2016
LPP: 256

Par grāmatu-
Hokejista un hokeja trenera Ēvalda Grabovska ieskats Latvijas hokeja vēsturē- hokejistu, treneru, slidotavu un hokeja saimniecības attīstība no pirmsākumiem līdz mūsdienām.

Lai arī grāmatu dabūju pirms dažiem mēnešiem, apzināti lasīšanu novilcināju līdz aprīļa beigām. Kā nekā tieši šajā laikā sāk mosties hokeja pavasaris un ir labi, ja var šo pavasari padarīt krāšņāku ar kādu izglītojošu grāmatu par hokeju.

Varbūt nebūtu gluži pareizi to nosaukt par izglītojošu grāmatu, lai kādu lasītgribētāju nenobaidītu ar it kā sausu akadēmisko literatūru un tikpat sausiem faktiem. Izglītoties te var, bet pamatā tomēr ir autora personīgs vēstījums par vēsturiskiem notikumiem, komandām, laikabiedriem un visu, kas skāris Latvijas hokeju.

Raksta viņš saistoši un, lai arī mēģina uz visu skatīties neitrāli un ar laiku atvēsinātu skatījumu, tomēr var just, ka pa šo laiku daži kašķi hokeja saimniecībā ir bijuši. Bet to tiešām var tikai just- autors ir centies tikai pieminēt ne tos labākos notikumus un neizplūst sīkās detaļās vai subjektīvos vērtējumos. Un tas grāmatai piedod tādu labu un pozitīvu gaisotni.

Ir interesanti lasīt par hokeja attīstību pirms kara- kā no bendija lēnām pārgāja uz kanādiešu hokeju. Aizrāva stāstījums par pēckara hokeja attīstību- kad faktiski viss turējās uz dažu cilvēku entuziasma un, protams, arī puiku sportotkāres. Dīķi, kanāli, mākslīgās slidotavas, kas katru nakti tika laistītas. Tas viss notika pateicoties hokeja baciļa skartajiem, kuri sāka slidot ar zābakiem piemontētiem izkapts gabaliem un beidza kā meistarkomandas spēlētāji un vēlāk jau kļuva par treneriem. Skarba skola tika izieta.
Un te ir arī grāmatas otra vērtība- var palasīt ne tikai kā tika veidots hokejs un hokejisti, bet arī kā tika veidoti cilvēki un personības.

Droši var lasīt arī tie, kuri ar hokeju ir uz jūs- vēsturiskie notikumi un personības ir gana spilgti attēloti, lai būtu interesanti visiem.

Grāmatas vērtējums: 9/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.