Nosaukums: Četri pēc pusnakts
Autors: Stīvens Kings
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 2008
LPP: 680

Stephen King– Four Past Midnight.,1990.
Tulkojums latviešu valodā- Otvars Grava

Par grāmatu-
Krājums ar četriem Stīvena Kinga romāniem:

Langoljeri- daļa no lidmašīnas pasažieriem attopas lidmašīnā, kuras piloti ir pazuduši. Tāpat arī lielākā daļa pasažieru. Un viņi visi nokļūst pasaulē, kurā langoljeri visu pārvērš tukšumā.

Slepenais logs, slepenais dārzs- kādu dienu pie slavena rakstnieka durvīm piezvana svešinieks un apsūdz viņu zādzībā- , kuru viņš uzrakstījis dažus gadus atpakaļ, īstenībā ir zagts. Pamazām rakstniekam rodas nojausma, ka svešinieks ir kas vairāk par vienkāršu apsūdzētāju.

Bibliotēkas policists- Semam jāgatavo runa Rotari kluba sanāksmei. Lai runa izdotos laba, viņam iesaka vietējā bibliotēkā paņemt divas grāmatas. Sastapis tur jocīga izskata bibliotekāri, Sems no viņas saņem brīdinājumu nodot laikā grāmatas. Citādi viņa būs spiesta sūtīt bibliotēkas policistu.

Saules suns- Kevins savā piecpadsmitajā dzimšanas dienā saņem kāroto dāvanu Polaroid fotoaparātu. Bet fotoaparāts izrādās brāķis- tas uz fotogrāfijām attēlo tikai vienu kadru, kurā suns stāv pie sētas. Pēc kāda laika Kevins saprot, ka tas nav parasts suns un tas pārvietojas. Pārvietojas uz fotogrāfa pusi.

Četri pēc pusnakts” ir ļoti laba un ļoti kingiska grāmata- visos četros darbos ir glītās proporcijās sakārtotas spriedze, šausmas, nāves un viss pārējais, kas vajadzīgs Kinga darba lasītājam. Varbūt otrais romāns bija mazliet mierīgāks, bet gluži ārā no kopējā krājuma ar nekrita.

Īpaši labi patika katra romāna ievads, kur autors padalījās ar savu stāstu par to, kā radās katra darba ideja. Triviāli jau skan, bet – vienkārši no sadzīviskām epizodēm. Par šiem epilogiem vien gribējās desmitnieku likt.

Viens stāsts gan būs jāizceļ- Bibliotēkas policists. Tas nu bija pamatīgi ievelkošs un ļoti labi pasniegts. Ja pārējos es vēl kaut kā sadūšojos nolikt malā vēlāklasīšanai, tad par policistu bija jālasa vienā piegājienā.

Ļoti laba izlase. Man patika viss- stāsti, valoda, ideja un izpildījums. Arī beigas. Visos darbos varēja iegrimt, līdzpārdzīvot un dzīvi iztēloties.
Šo grāmatu varu sev atzīmēt kā vēl kādreiz pārlasāmu. Pārējiem, kuriem Kings iet pie dūšas, bet vēl nav lasījuši- iesaku!

Grāmatas vērtējums: 10/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.