beigu_spele

Nosaukums: Beigu spēle. Aicinājums.
Autors: Džeimss Frejs un Nils Džonsons-Šeltons
Izdevniecība: Egmont
Gads: 2014
LPP: 466

Par grāmatu-
Ir sākusies Beigu Spēle. Divpadsmit jauniešu vecumā no 13 līdz 20 gadiem, kuri pārstāv divpadsmit senas ciltis, cīnīsies par galveno balvu- dzīvību sev un savai ciltij. Pārējiem šī Spēle būs beigusies.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Džeimss Frejs un Nils Džonsons-Šeltons- Beigu spēle. Aicinājums.

Grāmata ”Beigu Spēle. Aicinājums.” ir triloģijas pirmā grāmata, kura ne tikai iznāca 27 valstīs vienlaicīgi un gatavojas jau pārtapt filmā , bet arī izveidojusi sev otru dzīvi reālā un virtuālā pasaulē- kļuvusi interaktīva. Ar dažādiem uzdevumiem, video, fanu lapām, utt.

Es jau sākumā nolēmu, ka man pietiks tikai ar grāmatu. Protams, ja vien grāmatā neiztrūks kas tāds, kas papildinās to ārpus grāmatas. Pagaidām varu teikt- neiztrūka.

Par pašu grāmatu jāsaka, ka tā ir pamatīgi nomērķēta uz jauniešu pusi. Jaunieši ir galvenajās lomās, jaunieši dara ko grib, jaunieši ir spēcīgi un visu varoši. Un kuram gan jaunietim tādam negribētos būt? Lai gan- un kuram gan pieaugušajam ar tādam negribētos būt?

Vairākus desmitus tūkstošus gadus atpakaļ cilvēki no Debesu ļaudīm saņēma uzdevumu- gatavoties Beigu Spēlei. Un gatavot Spēlētājus, kuri cīnīsies spēlē. Spēlē noteikumi pavisam vienkārši- tādu nav. Viss, kas vajadzīgs, ir tikai atrast trīs atslēgas. Kurš to izdarīs, tas dzīvos. Un dzīvos viņa cilts. Pārējiem tās būs beigas.

Un tad nu Spēlētāji, sagaidījuši savus signālus par spēles sākumu, satiekas, saņem katrs savu norādījumu un sāk šaut, durt, izsekot un bēgt… diezgan ātri jau paliek mazāk par divpadsmit spēlētājiem, kuru rindas ar laiku vēl paretinās.

Lasot un pabeidzot lasīt, nepamet sajūta, ka viss ir pārlieku nežēlīgi uztaisīts. Saprotu, ka jauniešiem tā nežēlība ir savādāk uztverama. Galu galā- pats vēl nesen diendienā kariņus spēlēju un atšāvu miljons friču viens pats :). Bet tomēr- detalizēti nogalināšanas kadri liek aizdomāties. Bet ja paskatās no otras puses- varbūt tas nav stāsts par nežēlīgiem, slepkavot gataviem jauniešiem, bet drīzāk par sabiedrību, kas viņus tādus audzina. Audzina ar domu, lai viņi būtu gatavi izdarīt visu, lai tikai sasniegtu savu mērķi. Un ne jau savu, bet mistiski gadsimtu gaitā uzspiestu. Te būtu interesanti uzzināt kā jaunāka gadagājuma lasītāji uztvēra šo punktu.

Grāmata sadalīta nodaļās un katra nodaļa veltīta kādam no spēlētājiem vai pat vairākiem vienlaikus. Viss atkarīgs, cik spēlētāji ”saskrējušies” šajā nodaļā.

Lai arī intriga saglabājas vien tik, cik Spēlētāju būs atlikuši un kuri tiks izslēgti, Beigu Spēle savā ziņā aizrauj un lasās ļoti ātri. Varbūt tas ir nopelns tam, ka te nav garu un plašu apskatu un kādi nebūt uzsvari fonam (pārlidojumi ir ātri, atrašanās viesnīcās īsas, dabasskati gandrīz nemaz, utml).

Nobeigumā varu teikt, ka patika. Laba atslodzes un izklaides grāmata. Ar savu šarmu un ideju. Protams, gaidu arī turpinājumu.

Grāmatas vērtējums: 7/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.