Aizpilsētas stāsti

Nosaukums: Aizpilsētas stāsti
Autors: Šons Tans
Izdevniecība: Liels un Mazs
Gads: 2010
LPP: 96

Par grāmatu-
15 bagātīgi ilustrēti īsi stāsti, kuros aprakstīti dažādi gandrīz vai parasti un ikdienišķi notikumi, kuri ir bijuši vai varētu būt notikuši tepat netālu aiz pilsētas.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Šons Tans- Aizpilsētas stāsti.

Šo grāmatu saņēmu Ziemassvētkos no Lasītājas. Saņēmu, izpētīju un nopriecājos, ka, paralēli grāmatas plānumam, tā ir ar daudz bildēm. Bērns manī priecājas un gavilē.

Kā jau aprakstā minēju- grāmata ir bagātīgi ilustrēta. Un šoreiz bagātīgi nav tikai daudz, bet arī ar bagātīgu informāciju. Gribētos teikt- zīmējumi šoreiz spēlē tādu pašu lomu kā teksts, to papildinot (pāris stāstos bildes pat aizvietoja tekstu). Un aplūkojot attēlus, pieķēru sevi pie domas, ka ātrāk būtu šo lappusi izlasījis, nekā izskatījis. Bildes var aplūkot izdevniecības mājaslapā.

Neskatoties uz grāmatas plānumu un bilžainumu, tā tomēr nav bērnu grāmata. Vismaz es to neliktu bērnu grāmatu plauktā. Šis laikam arī ir iemeslas, kāpēc manis lasītajam bibliotēkas eksemplāram bibliolibrī ir tikai divi ieraksti (mans ir otrais). Tas īsti nav pareizi. Šo droši var saukt par grāmatu visiem. Arī bērniem, bet te prasītos kāds pieaugušais klāt. Vismaz pie atvēršanas.

Tas laikam paliek katra paša lasītāja ziņā, bet man likās, ka beigas ir atstātas katram pašam izdomāt. Vismaz bija tāda sajūta, ka stāsti nebeidzas. Drīzāk sākas. Jo bieži likās, ka te dominē tāds kā drūmums vai neizpratne, bet beigās tas īsti nebeidzas. Varbūt paliek plānāks vai savādāks, bet nebeidzas. Un gribās (nākas) pašam piedomāt finišu.

Tikai nedomājiet, ka grāmata ir gruzīga. Nē, nepavisam! Vienkārši man tā sajūta piezagās izlasot, bet komplektā ar feinajiem zīmējumiem droši var teikt, ka grāmata ir pilna ar dzīvību un prieku.

Grāmatas vērtējums: 10/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.