Ienāca prātā, ka es varētu nedaudz paplašināt savu redzesloku. Un šo paplašinājumu atspoguļot savā blogā. Droši vien ideja nav nekāda svaigā un unikālā (droši vien es šādu ceļošanu jau kaut kur esmu manījis un noglabājis zemapziņā), bet tāpēc jau tā savu būtību nezaudēs (vismaz priekš manis).

Doma ir sekojoša- apceļot pasauli izmantojot kinoceļvedi. Apmēram tāpat kā Paganels ceļoja pa pasauli sēžot savā kabinetā, es paceļošu skatoties filmas.

Jau pamatskolas laikā, ģeogrāfijas stundās, mums tika mācīts, ka pasaulē ir apmēram 200 valstis. Apmēram, jo politiskā karte mīl mainīties. Un tā kā visas valstis nez vai kādam savas dzīves laikā ir pa spēkam apceļot, tad vismaz kādu priekšstatu par to var gūt, skatoties katras valsts kino. Mākslas, animācijas, dokumentālā, īsfilma, pilnmetrāžas, muzikāla, drāma…. vienalga kāda forma. Galvenais jau ir ceļojums.

Lai ceļojums neaizmirstos, tad tas būtu jāpiefiksē. Tāpēc izveidoju blogā jaunu lapu Globuss, kur likšu iekšā kino ceļojuma aprakstus.

Pagaidām grūti teikt, kad un vai sanāks apceļot visu Zemeslodi (nevar zināt vai, piemēram, Mozambikā taisa filmas un ja taisa, vai būs saprotamā valodā), bet tas jau netraucē pacelt enkuru un sākt ceļojumu. Noteikti kādam gadam pietiks valstis, ko apceļot.

It kā man jau blogā ir viena čupiņa ar kino aprakstiem un varētu starta kapitālam jau atķeksēt uz kartes vairākus ķeksīšus, bet nolēmu sākt no nulles. Lai interesantāk.

Tas laikam arī no paziņojuma viss. Ja ir zināms kādas valsts kinoceļojums, kuru varētu globusā atzīmēt, tad droši komentāros var ieteikt. Būšu pateicīgs.

P.S.
Globusa vietā gribējās likt citu, vairāk ar kino saistītu nosaukumu, bet prātā urd doma, ka vajadzētu šādu pat ceļošanu taisīt ar grāmatām (nav nojausma cik tas ir reāli izdarāms). Varbūt vēlāk ieurdosies vēl kāda ceļošanas doma, tāpēc nolēmu palikt pie globusa.