Oriģinālnosaukums: The Wild target
Valsts: Lielbritānija/Francija
Žanrs: Grāvējs/Komēdija
Lomās: Bill Nighy, Emily Blunt, Rupert Grint, Rupert Everett, Eileen Atkins, Martin Freeman
Režisors: Jonathan Lynn
Gads: 2010

Par filmu-
Viktors ir profesionāls slepkava ar ļoti labu reputāciju- visu paveic ātri un aukstasinīgi. Līdz vienā reizē viņa mērķis ir kāda jauna dāma, kura ar savām afērām ir pamatīgi iegriezusi kādam bagātam kungam…


Kas notiek, ja aukstasinīgam slepkavam, kurš nāk no perfektas slepkavu dinastijas, pamostas jūtas pret savu objektu? Pareizi, viņš to cenšas pasargāt no sava darba aizvietotājiem. Un ja vēl pa vidu nejauši gadās šajā jezgā iepīt nejauši sastaptu čali, tad humoram vārti vaļā. Vieni bēg un atšauj ausis, bet otri ķer.

Filma nepretendē uz oriģinālākā stāsta balvu, bet ar savu izcilo aktieru ansambli (Zelta Globusam nominētie (R.Ewertt, E.Atkins) un to saņēmuši (B.Nighy, E.Blunt)) un feino angļu humoriņu (dažviet iekrāsotu melnākā krāsā) tā aizrauj. Pamatīgi!

Nez vai citi aktieri spētu filmai piedot tādu rozīnīti- tā vien likās, ka perfektākus tipāžus būtu grūti piemeklēt. Katrs bija savā vietā un neviens nekrita ārā no kopbildes. Viktors- kārtīgs angļu džentelmenis ar labām manierēm un rūpīgu māmuļu (uzdāvināja savam dēliņam uz septīto dzimšanas dienu Berettu), kurš nemaz neizskatās pēc slepkavas, mācās franču valodu un dara savu darāmo; Rouza- zaglīga vējaslota, kura ņem visu kas nav piesiets un īpaši neiespringst par dzīvi; Tonijs- ne pārāk apķērīgs čalis, kurš trāpījās abiem augstākminētajiem pa ceļam un tālāk nācās iet kopā. Tāds izskatījās filmas galvenais trio, bet arī pārējie tēli bija pelnījuši uzslavas.

Un dialogi! Un situāciju izspēles! Un, un… un viss pārējais bija tik labs, cik vien labu var vēlēties. Nu kur vēl precīzāk piemeklētāks kadrs, kad nolīgtais slepkava noklausās sava upura istabu, kur dzirdamas gultas prieku skaņas, un pulē sava ieroča stobru.

Pēc noskatīšanās paliek jautrs garastāvoklis un viegla pacilātības sajūta. Un ko gan vēl vairāk vajag pēc laba kino baudīšanas?

Filmas vērtējums: 9/10
Citu filmu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.