Bibliotēkas grāmatām ir daudz plusi, piemēram- atspriego mājas grāmatplauktus, bez maksas, var pavērot ko citi atzīmē remerkās vai kādi citāti pasvītroti. Vēl interesanti apskatīties grāmatas dzīvi plauktā un to parāda tāds cietpapīra veidojums, kas glabājas aizsprausts aiz vāka esošā papīra trīsstūrī, kuram es īsti nezinu nosaukumu. Atceros, ka savulaik bērnībā viena bibliotekāre tos sauca par grāmatas formulāriem. Es izdomāju, ka varētu šos ieliknīšus piefiksēt blogā. Tā, tīri intereses pēc. Kādu laiku atpakaļ jau publicēju Pēra Lāgerkvista grāmatas ieliknīti, bet to laikam neskaitīsim.

Vēl tikai vajag prātīgu nosaukumu šai lietai, tāpēc es piegāju radoši- izdomāju apvienot bibliotēka (kā grāmatas glabātāja) ar ex libris (kā grāmatas glabātāja īpašuma kartiņa) un iznāca bibliolibris.

Lai gan varētu arī teikt, ka apvienoju bibliotēka ar libresse.

Nezinu vai neesmu piesavinājies kādu rupju apzīmējumu vai pavisam citu terminu, bet priekš rakstu sērijas (papildināšu grāmatu sadaļu tad, kad nebūs ideju ko citu uzrakstīt) birka bibliolibris būs gana labs.

Kā pirmo palaižu Migela Anhela Asturiasa grāmatas Senjors Prezidents bibliolibri.

Prezidents