Bibliolibris #1
Bibliotēkas grāmatām ir daudz plusi, piemēram- atspriego mājas grāmatplauktus, bez maksas, var pavērot ko citi atzīmē remerkās vai kādi citāti pasvītroti. Vēl interesanti apskatīties grāmatas dzīvi plauktā un to parāda tāds cietpapīra veidojums, kas glabājas aizsprausts aiz vāka esošā papīra trīsstūrī, kuram es īsti nezinu nosaukumu. Atceros, ka savulaik bērnībā viena bibliotekāre tos sauca par grāmatas formulāriem. Es izdomāju, ka varētu šos ieliknīšus piefiksēt blogā. Tā, tīri intereses pēc. Kādu laiku atpakaļ jau publicēju Pēra Lāgerkvista grāmatas ieliknīti, bet to laikam neskaitīsim.
Vēl tikai vajag prātīgu nosaukumu šai lietai, tāpēc es piegāju radoši- izdomāju apvienot bibliotēka (kā grāmatas glabātāja) ar ex libris (kā grāmatas glabātāja īpašuma kartiņa) un iznāca bibliolibris.
Lai gan varētu arī teikt, ka apvienoju bibliotēka ar libresse.
Nezinu vai neesmu piesavinājies kādu rupju apzīmējumu vai pavisam citu terminu, bet priekš rakstu sērijas (papildināšu grāmatu sadaļu tad, kad nebūs ideju ko citu uzrakstīt) birka bibliolibris būs gana labs.
Kā pirmo palaižu Migela Anhela Asturiasa grāmatas Senjors Prezidents bibliolibri.
Iekšvākam pielīmēto papīra trijstūrīti sauc par grāmatas stūrīti. Pats datumu fiksēšanas papīrītis oficiāli tiek devēts par grāmatas formulāru, bet īsāk to sauc par pasīti. Iespējams, tādēļ, ka ir arī lasītāja formulārs – grāmatiņā, kurā glabā ziņas par lasītāju un izsniegtajām grāmatām.
Es laikam pārprasti uzrakstīju- trijstūri es saprotu kā sauc. To, kas aizlikts aiz trijstūra, es nevarēju nosaukt :)
Bet formulārs ir pārāk formulārīgs nosaukums. Man jau iepatikās tas bibliolibris :)
Ā, es sapratu, ka bibliolibros tev būs viskas par grāmatām, ne tikai pasīšu stāsti.Bet nu domu es tev izstāstīju.
Nē, te būs tikai pasīšu bildes.
Njā, interesanti papētīt pieprasījumu. Tūlīt pēc iznākšanas, tad 7 gadu pauze, tad až 24 gadu pauze- nabaga grāmata!- tad vēl 10 gadi… Manā bibliotēkā šitos blibrus tagad nomaina ar jaunām ielīmēm un vecā vēsture pazūd.