Nezinu kā apzīmē blogošanu ar vienu un to pašu rakstu vairākos resursos (un vai vispār tāds apzīmējums ir), tāpēc es to šobrīd nodēvēju tā kā virsrakstā minēts- par vairākblogošanu.

Mēģināšu pāris vārdos pateikt, ko ar to es saprotu.

Uzbursim ainiņu- cilvēkam ir blogs un ar tā palīdzību viņš uzrunā kādu daļu lasītāju (a). Viņš ievēro, ka ir iespēja savus rakstus publicēt vēl kādā resursā un to viņš arī izdara- vienkārši to pašu rakstu nopublicē vēlreiz, tikai citā resursā un citai auditorijai (b). Pēc otrā resursa viņš pamana, ka ir vēl kāda šaura cilvēku kopa, kuri savā starpā kādā forumā/klubiņā apspriež kādas sociālpolitiskiekonomiskas problēmas, kuras viņš tieši aplūko savā sociāpolitiskiekonomiskajā blogā. Kāpēc gan neuzrunāt arī šo publiku (c) ar to pašu (tiem pašiem) rakstu (rakstiem)? Sacīts, darīts.

Tad ir vēl iespēja kādā sociālajā portālā publicēt savus garadarbus tā uzrunājot vēl vienu auditoriju (d). Sarakstu varētu turpinā, bet es ceru, ka doma tika saprasta.

Protams, pastāv iespēja, ka šādi pārpublicējot savu rakstu (ar laiku tie jau būtu daudz raksti) kāda no auditorijas daļām tiks uzrunāta divreiz vai vēl vairākkārtīgi, jo lasītājs var gan ietilpt blogu lasītājos (a), gan arī socpoleko klubiņā (c).

It kā jau nekas slikts tas nav- cilvēks ar saviem rakstiem cenšas iet pie saviem lasītājiem un uzrunāt pēc iespējas lielāku publikas daļu, nevis gaida, kad visi iespējamie klausītāji/lasītāji atnāks pie viņa.

Esmu ievērojis, ka daži blogeri jau vairāk vai mazāk cītīgi to dara- onkulis savus rakstus liek blogā un mix.lv, Eša Kečums bija pamanīts iekš tvnet.lv(orb.lv), nuucha.lv ar ieminējās par rakstu iekš orb.lv, vēl kāds bija pārpublicējies tribīnē, Kārlis Streips ar dublējas… un atkal sarakstu varētu turpināt.

Es gribētu pieminēt, ka nav runa par tiem cilvēkiem, kuriem ir vairāki resursi, kur publicēties un katrā viņi raksta savu, bet tieši par viena un tā paša raksta likšanu dažādos avotos. Ne jau obligāti katru rakstu dublēt, bet tikai tādu, kas autoram šķistu piemērots konkrētai auditorijai.

Te nu būtu laiks jautājumiem- vai tā ir labi/pareizi darīt? Vai šādi tiešām tiek uzrunātas vairākas auditorijas? Vai beigās nesanāks tā, ka visiem būsi piegriezies ar savu n-reiz pārkopēto rakstu?

Man prātā urd doma uz vienu nelielu eksperimentu- uztaisīt sava bloga mazāko brāli- piereģistrēties jau pieminētajā orb.lv un pamēģināt uzrunāt tur esošo publiku. Pagaidām neesmu izlēmis cik liels bloga klons tas būs, bet domāju, ka visus rakstus nedublēšu (vai varbūt vajag?). Tāpat arī nav ne mazākā nojausma, vai un cik orb.lv lasītāju ir lasījuši (vismaz pamanījuši) manu blogu, bet pieļauju domu, ka tas varētu būt ļoti niecīgs cipars. Tā kā par uzplīšanos ar atkārtotu informāciju es laikam varētu neuztraukties. Arī nekur.lv mani dublikāti neparādītos, tā kā eksperiments varētu sanākt kārtīgs un neuzbāzīgs.

Mēģināšu tuvākajās dienās dot starta šāvienu un tad jau manīs kādi būs rezultāti.

Ja kādam ir pieredze (pozitīva/ne pārāk) šādam gājienam, tad labprāt uzklausītu. Arī ja nav pieredze, bet ir ko teikt, tad laipni aicināti izteikties- gan par manu eksperimentu, gan par vairākblogošanu vispār.