1

Tā kā es esmu pa pusei lauku cilvēks, tad loģiska vajadzība ir pēc kāda nebūt zālēs pļāvēja. Līdzšinējos gadus (laikam 9 vai 10) ļoti labi iztiku ar Husqvarna trimmeri. Pļāva labi, kalpoja labi un retu reizi kaut kas nobira. Lielākā sāpē bija, kad nomira reduktors. Karburators, trosītes, vāciņi, caurulītes… tie mazāk sita pa maciņu. Pēdējos pāris gadus gan sanāca lāpīt vairāk. Līdz šovasar uz beigām trimmeris izdomāja mirt nost pavisam- slāpa nost, zuda apgriezieni, nevarēja piešķilt. Katru reizi savs.
Tad nu nolēmu nelikt vecam šķūnim jaunu jumtu un sāku lūkoties pēc jaunas motorizētās izkapts. Nospriedu, ka šoreiz nav vērts skatīties uz dārgajām huskvarnām, bet iemēģināt ko lētāku. Tā teikt- došu iespēju sevi pierādīt arī citas markas trimmeriem.

Internetu pimspirkšanas izlūkošana neko prātīgu nedeva- cik trimmeru, tik viedokļu. Vienam patīk lētais, cits ar to nevar pastrādāt (nav jauda, plīst, dreb un trīc). Sapratu, ka kārtējo reizi pašam vien jānotēlo izmēģinājuma trusīti.

Sākumā lūkojos Stiga virzienā. Bet tā kā tur man interesējošās jaudas aparātiem (virs 1,3kW) cena nekrita lejā (cerēju uz atlaidi pļaušanas sezonas beigās), tad pārmetos uz MTD. Jo te gan cena (129,99eur), gan jauda (1,45kW), gan motora tilpums (51,7cm3), gan pieejamība (pie Spices cenuklubā), gan viss pārējais nospēlēja uz pirkšanu.

2

Tā kā pirku oktobrī, tad vēl sanāca noņemt skaidu. Un teikšu, ka esmu mēreni stāvā sajūsmā- trimmeris pļauj ļoti labi. Nu, varbūt neliela sajūsmas deva jānoraksta uz iepriekšējā trimmera komas stāvokli, kad tam ar strādāšanu bij tā kā bij. Lai vai kā- pirkumu nenožēloju.

Man bija palikušas pāris nenopļautas mazpļaviņas, kur zāle bija pāraugusi metru un nedaudz jau aizgājusi salmos. Arī dadža kāti greznojās pa vidu. Plus vēl kāda daļa sagūlusi veldrē. Vienā vārdā sakot- perfekts izmēģinājuma poligons jaunajam trimmerim. Gāju iekšā ar bažām, jo likās, ka te jaunais pirkums aizrīsies un nāksies meklēt kādu citu ripu vai citu pieeju zāles likvidācijai. Nē! Visu ņēma bez jelkādām pretenzijām. Nu, vienīgi vajadzēja noņemt trimmerim aizsargu, jo tas garajā zālē traucē. Pēc aizsarga noņemšanas viss aizgāja rūkdams- spēj tik turēties pie rokturiem.

Par plusiem un mīnusiem laikam vēl pāragri runāt, jo sanāca izpļaut tik vien kā trīs bākas (apm 4,5-5h). Labāki iespaidi būs nākamgad pavasarī. Bet šādi tādi vērojumi ir ar ko padalīties.
Jauda viņam ir ļoti laba. Pat ļoti. Domāju, ka pietiks lielas zāles pļaušanai un nebūs jāuztraucas, ka dzinējs karsīs un pārstrādāsies.
Pozitīvi ir tas, ka galvaskātu var vienkārši no/pie-skrūvēt (ar vienu rokturskrūvi)- ļoti ērti ir pārvadāt mašīnā. Uzkabe (siksnas) ir pieklājīgas- viegli regulēt un plecos negriežas (te laikam vajadzētu nopļauties kādas 5-8h no vietas, tad būtu redzams kas un kā).
Mīnuss ir trimmera uzkarināmais āķis- tas īsti nav ērts, jo pārāk kustīgs. Bet domāju, ka piešaušos ar uzlikšanu un noņemšanu.
Degvielas maisījumu ērtāk liet caur trekterīti, jo bākas atvere ir diezgan zemu nolikta- var sanākt notašķīt, ja pilna kanna. Nedaudz bija jāpierod pie slēdžiem, bet tas tikai loģiski. Šobrīd tie izskatās nedaudz cietāki un ne tik jūtīgi, kā vecajam trimmerim.

3

Spoli vēl nepaguvu notestēt, bet ņemot vērā, ka uztīšana ir vienkārša, auklas padošana gandrīz automātiska (tik jāuzsit pa zemi ar trimmera galu) un aukla ir visiem trimmeriem vienāda (šim vajag 2,4mm auklu), tad vajadzētu pieņemt, ka pļaušana ar auklu būs tīrā izprieca.

Vēl ir tāda lieta, ka šim agregātam uzgaļus var nomainīt- noņem nost trimmera galvu un uzliek augstgriezi vai dzīvžoga šķēres vai pat frēzi. Pēdējais laikam man nederēs (māls), bet ar pirmajiem diviem es gribētu nedaudz paspēlēties. Kazi, iepatiksies.

Kopumā jāsaka, ka ar pirkumu un nelielo testa pļāvienu esmu ļoti apmierināts. Protams, cena arī ir iepriecinoša. Kā tur būs tālāk ar neesmu tik bagāts un skopais maksā, to redzēs pēc vasaras un daudz, daudz motorstundām.

Tehniskie parametri:
Dzinēja tilpums 51,7cm3
Dzinēja jauda 1,45kW
Apgriezienu skaits- 9000/min (citur figurē 12000/min)
Degvielas-eļļas maisījums jāsajauc attiecībā 40:1
Bākas tilpums 1,2l
Svars 7,5kg