bilde

Domāju, ka sākt stāstu par to, kas ir RSS nav vajadzības, jo tas interneta lietotājiem vairs nav nekāds jaunums un ja ne lietojuši, tad vismaz dzirdējuši būs visi (kā nekā lielie ziņu portāli ar tādus izmanto).
Tāpat ir zināms, ka ir vesela kaudze ar šo pašu RSS lasītāju, kuros katrs pēc sirds patikas var izkārtot ienākošos avotus- salikt pēc tēmām, pēc patikšanas pēc… kā nu kuram ērtāk.

Te varētu ielikt mazu atkāpi pirms virsraksta jautājuma- šī raksta iemesls ir nejaušais ievērojums, ka mana bloga saturs tiek klonēts krabjiem.lv zem sadaļas ”ziņas”.

Joka pēc uzprasīju googlei par manu pēdējo rakstu, jo gribējās redzēt kā viņa to atrod. Skrīnā var redzēt, ka atrod gan mani, gan mani krabī (klons uzreiz aiz oriģināla).

Pieļauju domu, ka tas jau notiek kādu laiku. It kā neviens nav prasījis vai gribu vai negribu, lai tieku klonēts. Pat nezinu ko teikt- varbūt jājūtas lepnam, ka esmu novērtēts no krabjiem.lv puses, kā pietiekami interesants, lai tiktu iekļauts viņu listē? Vai arī jāprasa, lai beidz … emmm… zagt informāciju?

Lai gan zagšana skan pārāk stipri, jo nekas jau it kā netiek nozagts- ir atsauce (ne uz rakstu, bet blogu) un paklikšķinot uz virsrakstu var nonākt arī līdz oriģinālam rakstam.

Pajautāju googles statistikai, ko viņa var teikt par ienākošām saitēm- no gada sākuma ir bijuši 102 apmeklējumi no krabjiem. Vai tas ir daudz vai maz, nav svarīgi. Šobrīd interesantāks šķiet virsraksta jautājums- vai drīkst izmantot cita RSS informāciju pēc savas patikas?

Ja drīkst, tad jau sanāk, ka jebkurš var izlasīt 5-10-23-56… (kaut 150) interesantākos avotus un taisīt saturu savai interneta vietnei. Nekas jau nav jādara, tik vien kā jāskatās, kā pildās saturs un lasītāji nāk ciemos lasīt informāciju tavā lapā. Sakabini gar malām reklāmas un skaiti klikšķus. Izklausās pārāk parazītiski…

Šim momentam varētu būt vēl arī cits stāsts- ja nu tu pēkšņi pamani, ka tavs blogs tiek klonēts nepavisam ne cienījamā gaisotnē- plikas tantes, plikas meitenes, pliki puiši …. kā rezultātā kādam cienījamākam lasītājam var sākt likties, ka tavs blogs ir tikpat pliks kā tie puiši…

Ja nedrīkst, tad jau sanāk, ka es jebkuram šādam veidojumam varu lūgt/likt pārtraukt klonēšanu? Lai gan- nedrīkstēšanas gadījumā, bez atļaujas nedrīkstētu pat iekļaut kādu bez viņa piekrišanas. Tik būtu interesanti zināt kādu pamatojumu šādam aizlieguma lūgumam?

Kādas būtu jūsu domas- drīkst vai nedrīkst?