Es ceru, ka ar šo rakstu nevienam neizsaukšu dusmas un neviens mani nesauks par otrā baušļa pārkāpēju. Vienkārši iekrita acīs pāris jocīgas (manuprāt) lietas.

Laikam pie vainas ir tas, ka dzīvojam sms un twitera laikmetā un ar kārtīgu devu holivudisku kino rupjību, sabiedrība tiek izglītota tiktāl, ka tā savā saziņā iekļauj visādas abreviatūras, lai tik ietaupītu vietu ierobežotajiem simboliem un izklausītos stilīgi lakonisks.

LOL, OMG, ZOMG, WTF, ROFL…. Čati, blogi, forumi, twitteri- laikam tās ir biežāk izmantotās vides, kurās ērti un īsi var raksturot sava šī brīža emocijas ar šādiem saīsinājumiem nemaz īpaši neiedziļinoties ko tas nozīmē un kā tas izklausītos cilvēkam no malas. Grūti teikt, vai cilvēkam no malas, lai saprastu šādu saraksti, ir jābūt kulturāli izglītotam vai tieši otrādi. Lai vai kā, bet kaut vai neliela interneta pieredze būtu vēlama.

Šoreiz gribētu izcelt divas abreviatūras- OMG un OMFG.
OMG- Oh My God
OMFG- Oh My Fucking God

Pirmais variants der arī tad, kad pielietots eifēmisms- Oh My Gosh, bet, lai vai kā- doma paliek tā pati un latviski tā varētu skanēt ”Ak Dievs” vai ”Ak mans Dievs”.

Par pirmo abreviatūru varētu teikt, ka latviešu mēlē ir dzirdēti vairāki OMG izsaucieni, piemēram, Dieviņ tētiņ; ak Die’s; ak mans Dievs; Die’s pasarg’; lai Dievs nogrābstas (līdz šim brīdim neesmu izpratis šo izsaucienu) uc. Tā vien izskatās, ka neviens neder priekš modernā laikmeta interneta sarakstes.- pārāk gari, pārāk neinternacionāli un pārāk vecmodīgi.

Jocīgāk ir ar otro abreviatūru. Man tā īsti klaviatūra neceļas to tulkot, tāpēc interesanti būtu zināt- kādas domas ir cilvēkiem, kuri savā sarakstē šo lieto? Saprotu, ka ateisma piekritējiem te nekas īpašs nebūtu saskatāms, bet tomēr. Cik nu esmu novērojis, tad normāla cilvēka dabā nav īpašas tieksmes un vēlēšanās nozākāt Dievu, lai arī viņš būtu pārliecināts ateists. Vai tas ir aiz cieņas pret ticīgajiem, vai kāda zemapziņas saglabāta pietāte, vai arī vienkārša ignorance, tas šobrīd nav tik būtiski. Vairāk interesē- kāpēc jālieto OMFG (pasakiet šo latviski)?

Ja kāds izsaucas:- ”Ak mans Dievs!”, tad tīri nevilšus liekas, ka izsaucējs ir ticīgais, ja jau piesauc Dievu. Var jau būt, ka šāds AMD izsauciens no saucēja mutes nāk ar tādu pašu nozīmi kā ‘jopcik popcik!”vai ‘idritvai!’. Var būt, bet ja netic, tad kamdēļ jāpiesauc Dievs?

Negribu es te nevienam siet tautiskās prievītes vai svētos rakstus bāzt ģīmī. Die’s pasarg, nē! Ja gribas izteikties svešas mēles slengā, tad tā ir jūsu darīšana. Tikai iepriekš iepazīstieties ar tā nozīmi, lai nav tā, ka- OMFG es kavēju sprediķi!