Interesantā laikā mēs dzīvojam- ir iespēja sarunāties internetā, iepirkties internetā, izglītoties internetā un darīt vēl lērums lietu internetā. Tai skaitā arī paust savu viedokli, nest ideju un virzīt to izskatīšanai parlamentam.

Un šeit man, kā grāmatu lasītājam, ik pa laikam rodas tāds ķecerīgi apcerīgs jautājums- kāpēc šo brīnišķīgo iespēju neizmanto grāmatu izdevēji? Kāpēc izdevēji netaisa sev vieglāku dzīvi un skaidrākus ienākums ar internetu? Apskatot grāmatu izdošanas statistiku, redzam, ka lielais vairums grāmatu tiek izdotas 1000-1500 eksemplāros. It kā nav daudz, bet tajā pat laikā daļa laikam paliek neizpirkta un pēcāk tiek izpārdota pa simbolisku cenu.

Saprotu, laikam mana tālākā prātošana ir diletantiska, jo esmu grāmatizdošanai otrā letes pusē, bet mazliet jau drīkst.

Proti- ja grāmatu izdevēji jaunu grāmatu izdošanā paļautos ne tik daudz uz atsevišķu darbinieku gaumi, redzējumu un notikumiem globālajā tirgū, bet tieši uz lasītāju? Ja lasītājs būtu tas, kurš ieteiktu, nobalsotu un varbūt pat daļu iemaksātu? Tad taču izdevējam būtu tik skaidra nākotne, ka labāk i nevarētu vēlēties, ne?

Cik tur tā darba- ņemam talkā internetu, ieliekam tur iespējamos grāmatu variantus un gaidām tautas aktivitāti. Protams, var jau arī atļaut tautai pašai ieteikt. Un tad gaida kādu noteiktu laiku vai balsotāju skaitu. Un cik tad tur tā darba- savākt 300;500;1000 grāmatu gribētājus (ar burkāna taktiku varētu izdoties itin viegli- piereģistrējies šajā balsošanas portālā, saņem jaunumus, regulāri konkursi, patīkamas atlaides, labākas cenas jaunajām grāmatām). Ja vēl kāds aktīvs grāmatu gribētājs uzdarbojas tviterī vai feisbukā un sagribina savus līdzcilvēkus uz kādu konkrētu grāmatu, tad jau process ir ātrāks un apjomīgāks.
Vēl jau var ielikt arī balsojumu par grāmatu vāciņiem, vākojumu (cietie/mīkstie), utml.

Un ja vēl ieietos kāda balsošana ar maciņu, kur lasītājas rezervē sev grāmatu jau pirms iznākšanas ar teiksim piecīti, un pēc iznākšanas dabū to ar pamatīgu atlaidi, tad jau izdevējiem plānošana pavisam viegla.

Ir utopiska ideja vai nav?