Septembra sākumā Latvijas Banka paziņoja, ka izlaiž šogad vienīgo 2 eiro piemiņas monētu. Pie tam- tikai 300 000 eksemplāros. Preses relīzē gan mierināja, ka, bankasprāt, tas ir pietiekams daudzums, lai pietiktu visiem gribētājiem. Dzīve gan parādīja (un jau sen pierādīja), ka nepietiks gan.

Iemeslus, kamdēļ tikai viena monēta un kamdēļ tik pieticīgā skaitā, es nezinu. Un nav arī būtiski, jo galvenais bija tikt pie vismaz vienas monētas. Kā nekā tās vairs nebija apmaināmas jau izlaišanas dienā. Es gan izlaišanas dienā neriskēju doties uz banku (trakie numismāti un spekulanti gāzīs riņķī), tādēļ likās gudri nogaidīt. Diemžēl, nogaidīšana beidzās ar to, ka bija jādodas uz monētu kiosku un jāpērk 2 eiro pa 4 eiro. Sludinājumos bija arī piedāvājumi par 8 eiro.

Monētu dabūju un albums tika papildināts. Manuprāt, šoreiz monēta nav izdevusies- tie burti ir reti neveiksmīgi sanākuši. Vai arī pa acīm sit to dažādie stili. Būtu jau gana ar vienu pašu ‘’Latvija’’.

Te īss monētas raksturojums no bankas mājaslapas:

Latvijas Banka otrdien, 17. septembrī, izlaidīs Latvijas ģerboņa rašanās vēsturei veltītu 2 eiro piemiņas monētu “Uzlecošā saule”. Izlaižot šo monētu, tiks godināts arī mākslinieka Anša Cīruļa (1883–1942) mākslinieciskais devums, kas iekļauts Latvijas kultūras kanonā.
Latvijas valsts rašanās laikā uzlecošas saules motīvs bija iecienīts – jaunas valsts tapšana tika salīdzināta ar saules parādīšanos pie debesīm. Ar mākslinieka Ivara Drulles palīdzību piemiņas monētā “Uzlecošā saule” pārdzimis mākslinieka Anša Cīruļa radītais saules motīvs.
Šis motīvs 1915. gadā pirmo reizi tika atveidots latviešu strēlnieku bataljona krūšu nozīmēs un 1. Daugavgrīvas latviešu strēlnieku bataljona karogā. 1917. gadā Ansis Cīrulis radīja autonomas Latvijas simbola metu (zeme, virs kuras attēlota uzlecoša saule ar lauzītiem stariem). Tas bija pirmsākums vienam no Latvijas valsts ģerboņa pamatelementiem.

Diametrs: 25.75 mm, biezums: 2.20 mm, svars: 8.50 g
Forma: apaļa; krāsa: ārējā daļa – sudraba, iekšējā daļa – zelta
Sastāvs: ārējā daļa – vara un niķeļa sakausējums; iekšējā daļa – trīs slāņi: niķeļa un misiņa sakausējums, niķelis, niķeļa un misiņa sakausējums

Kalta 2019. g. Koninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande)

Mākslinieki: kopīgā puse – Luks Luikss (Luc Luycx), nacionālā puse – Ivars Drulle (grafiskais dizains un plastiskais veidojums)

Monētas kopīgā puse
Attēlota Eiropas ģeogrāfiskā karte, skaitlis “2” un uzraksts EURO.

Monētas nacionālā puse
Attēlots Latvijas ģerbonī izmantotais uzlecošas saules motīvs.

Monētas josta
Uzraksts DIEVS SVĒTĪ LATVIJU, vārdi atdalīti ar zvaigznēm; smalks rievojums.