Pagride

Nosaukums: Pagrīdes impērija
Autors: Nelsons Džonsons
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 2013
LPP: 360

Par grāmatu
Savulaik Atlantiksitijas vietā bija vienkāršs jūras krasts, līdz kādam ārstam ienāca prātā doma šeit nodibināt atveseļošanās kūrortu. Tā sāka strauji augt pilsēta, kas ātri vien ieņēma nozīmīgu vietu gangsteru un azartspēļu kartē.

Saite uz izdevēja mājaslapu- grāmata Pagrīdes impērija.


Ja esat spēlējuši galda spēli ”Monopols”, tad jau var teikt, ka esat pazīstami ar Atlantiksitiju. Nu, vismaz dažas šīs pilsētas vietas jums būs zināmas.

Pirms ķerties klāt grāmatai, es vairākkārtīgi biju metis acis seriāla ”Pagrīdes impērija” virzienā- tas tapis pateicoties grāmatai, bet līdz šim kaut kas visu laiku atturēja. Nolēmu, ka izlasīšu grāmatu un tad būs vieglāk izšķirties. Pie reizes radīs sapratne par to kā viena paplāna grāmata spējīga transformēties vairāksezonu seriālā.

Sapratne radās.
Ja pirms tam man likās, ka lasīšu aizraujošu romānu par gangsteriem un tiem laikiem, tad jau ar pirmajām nodaļām sapratu, ka šī nav vienkārša grāmata par gangsteru pārvaldītu pilsētu, kas piedzīvo strauju augšupeju. Šī ir vēstures grāmata. Vēstures grāmata par kādas pilsētas dzimšanu, izaugsmi, par tās vadītājiem, iedzīvotājiem, politiku, gangsteriem, Sauso likumu, utt.

Var redzēt, ka autors ir ielicis pamatīgu darbu Atlantiksitijas vēstures un tās svarīgāko iedzīvotāju dzīves gājumu izpētē. Šie iedzīvotāji, kas veidoja pilsētu, ir noraksturoti, aprakstīti, izstudēti tik izsmeļoši, ka lasot gandrīz nemaz nevajag neko iztēloties- viss ir redzams un zināms it kā būtu saticis senas paziņas.

”Pagrīdes impērija” ir ne tikai izglītojoša grāmata. Tā ir izglītojoša, interesanta un varētu pat teikt- iedvesmojoša lasāmviela. Protams, iedvesmo ne jau uz likuma pārkāpšanu, bet grāmatā minētie personāži iedvesmo ar savu mērķtiecību un neatlaidību. Bez viņiem šī pilsēta (un grāmata) nebūtu.

Vienīgi jāsaka, ka grāmatas beigas īsti neiederējās. Vismaz man tās bija grūtāk pieņemamas. It kā jau saprotu, ka jāizstāsta visa vēsture, bet tieši tas norieta posms bija tāds mazāk aizraujošs. Var jau būt, ka pie vainas bija mana pieķeršanās šai pilsētai un pilsētniekiem, un tā lejuplīde bija grūtāk pieņemama. Vienkārši, pēc tam tā jau bija cita Atlantiksitija.

[xrr rating=8/10 imageset=tiny_star label=”Grāmatas vērtējums:”]

Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.