mirdzums

Nosaukums: Mirdzums.
Autors: Stīvens Kings
Izdevniecība: Zvaigzne ABC
Gads: 2015
LPP: 456

The Shining
Stephen King
1977
Tulkojums latviešu valodā- Santa Brauča

Par grāmatu-
Džeks Torans gribētu būt rakstnieks Līdz šim viņam ir izdevies uzrakstīt dažus īsos stāstus un tie tika atzinīgi novērtēti. Vēl viņam gribas uzrakstīt lugu, un izdot īso stāstu krājumu. Lai pašam, sievai un piecgadīgajam dēlam Denijam būtu prieks un lepnums. Tikai tā dzeršana un viņa raksturs. Faktiski pēdējais arī ir pie vainas, ka Džekam ar ģimeni jāpieņem darbs viesnīcā ”Overlook” par uzraugu un krāsns kurinātāju klusajā sezonā. Proti- ziemā, tad, kad viesnīcā neviena nav un ceļi tiek aizputināti līdz pavasarim.

Saite uz izdevēja mājaslapu- Stīvens Kings- Mirdzums


-To, ar ko tu esi apveltīts, dēls, es saucu par ”mirdzēšanu”. Bībele to dēvē par ”vīzijām”, bet zinātnieki- par ”paredzēšanu”- viņš sacīja. – Es daudz par to esmu lasījis. Esmu to pētījis. Tas viss nozīmē ”redzēt nākotni”.

To mazajam Denijam teica Holorans- viesnīcas pavārs, kad Denijs ar vecākiem ieradās uz viesnīcas slēgšanu. Precīzāk- uz viesnīcas ieslīgšanu ziemas miegā, kad tur vienīgās dzīvās dvēseles paliek uzraugs un viņa ģimene.

Vēl jau paliek kāds bariņš ar nedzīvām dvēselēm, bet par tām sākumā ir tikai nojausma. Daži, kuriem ir mirdzums, tos var pamanīt (uzburbuši miroņi vannās). Vai vismaz pamanīt viņu atstātās pēdas (asinis uz tapetēm). Pārējiem liekas, ka viss ir vienkārši un parasti.

Lai arī kaut kāda neomulība te valda, Džekam liekas, ka klusajā viesnīcā viņi spēs kļūt par vēl labāku ģimeni. Džekam te nebūs alkohols, kas kārdinātu atsākt dzeršanu, viņa sievai Vendijai te būtu iespēja vairāk tuvināties Denijam un attālināties no savas mātes, un Denijam … un Denijam cerams, ka te beigsies tie murgi, kuri viņam tik bieži bija rādījušies iepriekšējā dzīvesvietā.

Skaidrs, ka murgi te nebeidzās. Te tie tikai sākās. Un ne tikai Denijam.

Te tagad būtu jāraksta skaisti un plaši teikumi ar to kā autoram izdevies izveidot drebelīgi aizraujošu noskaņu, kolorītus tēlus, noslēpumaini šaušalīgus ļaunos un ko tik vēl ne. Bet jūs jau tāpat to paši zināt. Kings, kā nekā. Tāpēc neko plaši nerakstīšu, bet aicināšu izlasīt šo grāmatu.

Atļaušos vienīgi piebilst, ka īpaši smeķīgi viņam bija padevušās ainas ar topiārijiem. Nebiju domājis, ka no krūmiem var izspiest ārā ko tādu.
Tie bija šablons, etalons un dzīvības ūdens.

Pēc grāmatas ”Mirdzums” izlasīšanas obligāti ir jāizdara divas lietas- jānoskatās šīs pašas grāmatas ekranizācija un jāizlasa tās turpinājums ”Doktors Miegs” ar nu jau pieaugušu Deniju.

Grāmatas vērtējums: 10/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.