Nosaukums: Lielpilsētas paradīze.
Autors: Zoī Beka.
Izdevējs: Pētergailis.
Gads: 2021
LPP: 264

Zoë BeckParadise City.,2020.
Tulkojums latviešu valodā- Sigita Kušnere

Par grāmatu
Ne pārāk tāla nākotne, kurā teju visa darbība notiek milzīgās metropolēs, cilvēku veselību uzrauga čipi, programmas un pašiem cilvēkiem tas patīk. Jo tā ziņo arī valdību ziņu dienesti. Kā nekā- neatkarīgā žurnālistika praktiski vairs neeksistē. Bet tomēr ir vēl daži žurnālisti, kuri vēlas ziņot par taisnību un nodot tautai kādu svarīgu ziņu. Un sākotnējā mazsvarīgā ziņa par šakāļu sakostiem cilvēkiem pamazām pāraug par kaut ko vairāk un kaut ko bīstamāku.

Šo grāmatu paņēmu savā pirmajā gājienā uz bibliotēku, kad biju nolēmis medīt jaunumus. Likās, ka ar vācu kriminālliteratūras gada balvu apzīmogotā grāmata mani aizvedīs kārtīgā kriminālliteratūras ceļojumā. Tebe nu… pie divsimtās lappuses es joprojām domāju- nu, kad tad sāksies kāda darbība? Par Līnas (galvenā varone) implantēto sirdi es lasu jau vairākkārt. Par KOS (cilvēku veselību uzraugošā programma) automātiskajiem paziņojumiem iedzert tableti vai aiziet pie ārsta ar esmu atlasījies. Bet kur ir kādas darbības!? Nebija… Nu jā, pēdējās piecdesmit lappusēs sākās rosība. Tik tāda samocīta un nepārliecinoša. Un, atzīšos, tik banālu iznākumu nebiju gaidījis. Lai gan, ko tur- es vispār vairs neko negaidīju. Tik mēģināju tikt līdz grāmatas beigām un visu laiku kāvos ar domu- un par ko te balva?

Grāmatas pasaule tāda neizteiksmīga– milzīgas pilsētas, milzīgas ļaužu masas, milzīga kontrole un milzīga vienaldzība. Tik daži entuziasti mēģina pretstāvēt valdību vispārējai kontrolei un propagandai. Plus vēl izolē visādus ”nepareizos” cilvēkus- ar slimībām, ar nosliecēm, ar ko tik vēl, kas nav perfekts sabiedrības loceklis. Tāds mazs nacistisks pieskāriens. Un pētnieciskās žurnālistikas birojs cenšas visādi izdzīvot- gan cīņā par naudu, gan par sižetiem. Līnai jāizmeklē stāsts par šakāļu sakostu sievieti, kuras līķis ir pazudis. It kā nemaz nekas nav noticis. Sākotnēji nevainīgais stāsts pamazām savijas specdienestu, valdību, lielo naudu un nodevības kamolā. Bet tas tik uz beigām. Līdz tam lasītājam jāapbruņojas ar izturību.

Es vēlētos nosaukt kaut ko labu šajā grāmatā un ieteikt to citiem, bet nesanāk… Nevaru ieteikt kriminālromānu, kuram nav intrigas. Nevaru ieteikt darbu ar tik primitīvu atrisinājumu. Nevaru pat ieteikt kā vienkārši literatūru, jo gramatika, pliekanā valoda, neizteiksmīgie tēli un blāvais sižets pārāk bieži par sevi lika manīt.

Grāmatas vērtējums: 3/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.