Uzreiz sākšu ar taisnošanos- šis nav manis paša domāts. Tikai ar vienu ausi dzirdēts. Bet tāpat interesanti (daļēji).

Lieta tāda, ka tagad jau ikkatra cilvēka dzīvē ir ienākušas modernās tehnoloģijas. Kaut vai tā paša mobilā tālruņa veidā. Un pamazām visas šīs tehnoloģijas apaug ar dažādām piedevām. Tai skaitā ar stāstiem un nostāstiem. Ja vēl pirms kāda laika aktuālā bija runa par to, ka mobilais tālrunis ir kaitīgs un var izraisīt smadzeņu vēzi (vai kaut ko tādu), tad tagad manās ausīs nāca cita lieta- Lielais Mobilais Brālis. Un šis tevi vēro. Vai vismaz var vērot.

Laikam nav ko gari atstāstīt šo stāstu- tas jāatstāj tehnoblogiem (no tehniskās puses) vai sazvērestību teoriju mīļotājiem (no parano… tpu- teorijas puses). Vien izvilkšu dažas tēzes.

Pirmā- mobilie tālruņi ir spējīgi ierakstīt sarunas.
Par to laikam lielākā daļa ir informēti un nekādu izbrīnu tas nevar izraisīt. Pats diezgan regulāri saņemu zvanus, kas tālāk pārtop podkāstos. Ar cerībām, ka mani beidzot izsvītros no ”nejauši sastādīto numuru datu bāzes”.

Te vairāk ir runa par slepeno dienestu funkciju, kuri, attiecīgajos brīžos ir tiesīgi klausīties un ierakstīt. Bet tikai šoreiz pašdarbnieku izpildījumā- nopirku pa lēto kaut kādu ierīci (piem., kaut kur Krievijā pirkta) un klausos ko gribu, kuru gribu un kad gribu.

Otrā- mobilie tālruņi ir spējīgi ierakstīt sarunas.
Šis nav tas pats, kas augstāk minētais. Te ir runa par diktofona funkciju. Piemērs- sēdi sanāksmē un spried svarīgas un slepenas lietas, bet kāds pieslēdzas tavam tālrunim, kas mierīgi sēd tavā kabatā, un aktivizē to kā diktofonu. Ieraksta sarunas un atslēdzas. Visa slepenība vējā.

Tāpēc pareizi esot pirms sanākšanām, visus tālruņus ielikt seifā (vai kādā speciālā bloķētājā), kur nav ne zona, ne iespēja ko dzirdēt.

Trešā- mobilie tālruņi nodod visus tavus datus.
Īsti neizpratu no šīs sarunas visu būtību, bet doma bija par to, ka tālrunis visas savas iekšas var mierīgi atdot kādam, kurš pie tā pieslēdzas. Un tas esot vienkārši un nepamanāmi.

Ceturtais- jo krutāks tālrunis kabatā, jo vieglāk ļaunajiem tēliem tevi izspiegot.
Nezinu vai Sīmens C45 tālruņu īpašnieki var gulēt mierīgi, bet doma ir tāda, ka pēdējie tālruņu modeļi vieglāk padodas nozombēšanai un līdz ar to arī šāda tālruņa īpašnieks var vieglāk tikt izspiegots.

Piektais- šis viss pamatā ir kā 90to gadu reketa turpinājums.

Ja 90tajos gados pie tava biznesa nāca sportiska paskata čaļi, tad tagad viss notiekot attālināti. Un viņiem nemaz nevajag zināt tava konta stāvokli. Viņi paklausās kāda bija pēdējā darījuma summa un pajautā savu tiesu.

Laikam tas arī īsumā viss.
Komentāros var droši rakstīt, vai nu ka tas viss ir taisnība, vai , ka tā tūlīt būs, vai arī- ka nav ko klausīties paranoiķu sarunās. Visas puses tiek akceptētas.