Nosaukums: Pamirs mana sirds mīlestībā.
Autors: Kristīne Liepiņa, Kristaps Liepiņš.
Izdevējs: Zvaigzne.
Gads: 2021
LPP: 296

Par grāmatu
Kristīne un Kristaps apraksta savu kāpienu no 4200 metru augstās bāzes nometnes uz divām Pamira virsotnēm- 7105 metru augsto Koržeņevskas un 7495 metrus augsto Ismoila Somosmaili.

Pārmaiņas pēc bibliotēkā paņēmu arī kaut ko vecāku par pēdējā pusgada jaunumu. Gluži vienkārši šī bija tā grāmata, kuru gribēju izlasīt, bet bija jāpagaida, lai bibliotēkās noskrien rindas.

Pats es neesmu kalnu cilvēks. Un arī nekad nebūšu. Patika pastaigāties pa Tatriem un Triglavu, bet kaut ko vairāk es nevēlos. Vienkārši – tas nav man. Bet tas ne mazākā mērā neietekmē manu sajūsmu, ar kādu es raugos uz lielo kalnu bildēm un cilvēkiem, kuri ir šajās bildēs. Un tāda pati sajūsma ir lasot šo grāmatu- aizraujošs gribasspēka, izturības un dabas varenības skaistuma koncentrāts.

Grāmata nav vienkāršs tūrisma maršruta apraksts ar sausiem faktiem. Nepavisam! Te var lasīt emocionālu un personisku stāstu par ceļu, kuru ne visi var veikt un ne visi to sasniedz. Te ir stāsts par sevis pārvarēšanu un uzticēšanos. Par spēka aizstāšanu ar gribu un otrādi. Kur sasniegtā virsotne vienlaicīgi ir gan mērķis, gan tikai maršruta viduspunkts. Te ir atklāta un tieša valoda, kuru meistarīgi savij labs stāstnieks un kuru ir interesanti lasīt. Protams, grāmatas attēli ir vērtība pati par sevi- elpu aizraujoši savā varenībā un dailē. Es pat nevaru iedomāties, kas tas ir par darbu- fotogrāfēt kalnos. Aukstumā vilkt nost cimdus, meklēt fotoaparātu, knipsēt…. un vēl tas liekais fotoaparāta (un gan jau arī bateriju) smagums (kurš gan nav dzirdējis stāstu, ka kalnā kāpēji pat zobu birstei saīsina rokturi, lai tik būtu vieglāks nesamais). Apbrīnojami!

Vienīgais, kas man te trūka, ir karte vai kartoshēma, kurā no putnu lidojuma varētu izsekot abu virsotņu sasniegšanai. Ar visiem spilveniem, Marijas pupiem un kādām tur vēl ribām.

Apbrīnojams un līdzpārdzīvojošs stāsts. Vienu brīdi sevi pat pieķēru, ka lasu ar bažām un sažņaudzis pirkstus- vai Kristīnei izdosies izdzīvot šajā ceļā? Šis ir stāsts, kas ne mirkli neizkāpj no realitātes rāmjiem, bet tajā pat laikā ir fantastika.

Grāmatas vērtējums: 10/10
Citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.