Nosaukums: Būda
Autors: Viljams P.Jangs
Izdevniecība: Zvaigzne
Gads: 2009
Lappuses: 280

Par grāmatu-
Atpūšoties kopā ar ģimeni kādā kempingā, tiek nolaupīta Maka jaunākā meita Misija. Maka ģimenei tā ir liela traģēdija un arī pēc vairākiem gadiem viņš joprojām nav ticis tai pāri. Līdz vienā dienā viņš savā pastkastītē saņem vēstuli, kas aicina viņu tikties tai pašā būdā, kur beidzās Misijas pēdas. Vēstuli parakstījis Dievs.

Vai jūs esat kādreiz runājis ar Dievu? Droši vien ticīgs cilvēks atbildēs pozitīvi, agnostiķim ar pāris reizes varētu būt sanācis, bet ateistam gan jau tāda saruna nebūtu ienākusi prātā. Var jau būt, ka nevienam nekas vairāk par rituālveidīgu monologu nav sanācis no sevis izspiest.
Bet jau nu tomēr? Ja tomēr šāda izdevība rastos? Bībelē ir minēts, ka dažiem ir sanākusi lielāka vai mazāka saruna ar Dievu. Un ja jums pavīdētu šāda iespēja- kādu jūs to iztēlotos?

Cilvēks spēj ļoti viegli padoties ”ja vien” spēlei, un šī spēle ir īss un slidens ceļš izmisumā. Ja vien viņš nebūtu nolēmis vest bērnus brīvdienu braucienā; ja vien viņi būtu devušies mājās dienu agrāk; ja vien …

Vijama Pola Janga grāmata ”Būda” jums piedāvā piedalīties vienā šādā sarunā. Kā dalībniekam un kā vērotajam no malas. Saruna ne tuvu nav parasta un arī Dievs nav parasts. Arī Jēzus un Svētais Gars. Un tikšanās vieta nav parasta. Laikam īsāk sanāk teikt, ka grāmata ir neparasta. Tas nav īsais Bībeles kurss vai reliģisks apcerējums par augstākiem spēkiem. Tā ir dzīva saruna. Dzīvi pavadītas pāris dienas Svētās trīsvienības sabiedrībā.

Man nav jāsoda cilvēki par viņu grēkiem. Grēks pats par sevi ir sods, tas saēd cilvēku no iekšienes. Mans nolūks nav par to sodīt; man ir prieks to izdziedināt.

Bail atklāt kaut ko no ”Būda” satura, lai lasītājam neizjauktu pārsteiguma momentu. Vien pateikšu to, ka viss ir kā parasti- ir parasta ģimene, kura dodas parastā ģimenes izbraucienā pie dabas. Parasti pavadīts laiks un tikpat parasta reakcija pēc piedzīvotām Lielajām Skumjām. Neparastais sākas pēc vēstules saņemšanas, kura aicina uz tikšanos un parakstīta ar Maka sievas iecienīto Dieva uzrunu- Tētis.

”Būda” nav tikai par reliģiju. Tā ir par attiecībām. Par attiecībām cilvēkam ar sevi pašu, ar apkārtējiem un ar Dievu. Par to, kā izprast savu rīcību un par to kā saprast Dievu.

Piedošana vajadzīga pirmām kārtām tev, piedevējam,- Tētis atbildēja,- lai atbrīvotu tevi no tā, kas saēdīs tevi dzīvu, kas nokaus tavu prieku un tavas spējas mīlēt neierobežoti un ar visu sirdi.

Šīs, kā arī citu grāmatu vērtējumus var atrast grāmatu sadaļā.