nordman

Laikapstākļi un klasiķi saka- vinter iz kaming. Tāpēc savlaicīgi pagādāju ziemas riepas.

Šogad autiņam (un man) pirmoreiz būs radžotas riepas un pirmoreiz būs lietotas riepas. Tā, ka nevis paša lietotas, bet jaunas lietotas.

Nebija tā, ka akurāt pašam gribējās tās radžotās, bet riepu placī piedāvāja radžotos nordmanu un gudjeru. Un bezradžoto gudjeru (visi lietoti). Gudjers (radžotais) tā kā izskatījās skaļāks un neradžotais plikāks, tad paliku pie Nordman1. Vēl pluss, ka lietots Nordmans1 ir biezā slānī (vismaz tā internets saka) un apskādes gadījumā būs ar ko ātri nomainīt.

Tā kā radžotās dabūju negribot, tad lietotās dabūju, jo gribēju. Proti, biju nospriedis, ka vienu sezonu bagātajās ziemeļvalstīs brauktas riepas nav nekas slikts attiecībā pret apmēram 50% ietaupījumu no jaunu riepu cenas. Un tā vai tā- nākamgad manas jaunās riepas arī būtu lietotas un es tāpat tās liktu un brauktu.

Un galu galā: nepamēģināsi- neuzzināsi! Internetā var salasīties viedokļu jūru, bet paša izbaudīšanai (vai apsvilšanai) jau ir cits svars.

Par pirkumu īsumā- Nordman 1 riepas ar radzēm. Cena 150eur par komplektu. Nodilums ir minimāls (mana acs uz to nav trenēta, bet neizskatās lietota vairāk par 4-6k km).

Kā riepas uzvedīsies uz ceļa? Nezinu, tad jau redzēs. Kad uzlikšu (pagaidām ārā slapjvasara un virsū vēl neliku), tad padalīšos iespaidos.