Meita man iedeva pagaršot limonādi (to, kas redzama augstāk bildē). Pagaršoju (pēc garšas velk uz švaku aveņu zaptsūdeni ar sintētisku smaržu). Paskatījos etiķeti- to, ka vizuāli tā vairāk atgādina kaut ko no etiķa, to šoreiz neapspriedīšu.
Vairāk interesēja burtiņi. Proti- sastāvs un slavas dziesmas. Ar pēdējo te neskopojas: ”Tavs vitamīnu un skaistuma avots”, ”Vitaminizēts un minerālvielām bagāts”, ”palīdz uzturēt matu un ādas veselību”, utml. Vienā vārdā sakot- dzer un tapsi daiļš no vaiga un mata.

Tikai ir viens ”bet”- sastāvs saka ko citu. Labi, es saprotu, ka varbūt nevajadzīgi biezinu krāsas, bet ne citronskābe, ne cukurs, ne nātrija benzoāts nav vajadzīgi lietot ik dienas. Īpaši jau pēdējais, kas, kā raksta gudrās vietnēs, ”Pirmkārt, tam bezalkoholiskajos dzērienos savienojoties ar C vitamīnu, veidojas benzols: kancerogēna viela, kas var izraisīt aknu cirozi. Otrkārt, pārbaudot nātrija benzoāta iedarbību uz dzīvām rauga šūnām, Paipers konstatējis, ka šis savienojums bojā svarīgu DNS daļu šūnu mitohondrijos, pilnīgi apturot tās darbību. Mitohondriji šūnās izstrādā enerģiju, un, tos lielā daudzumā bojājot, šūnas darbībā iestājas traucējumi. Tieši ar šīs DNS daļas bojājumiem ir saistīti gan novecošanas procesi, gan daudzas slimības: Parkinsona slimība un virkne neirodeģeneratīvu kaišu”.
Un jā- limonādes sastāvā ir arī C vitamīns.

Uz pudeles etiķetes esošā piebilde: ”rekomendējam izdzert vismaz 1 porciju dienā” izklausās pēc sadarbības ar Onkoloģijas klīnikām. Nu ko, paldies ”Cēsu alum” par iespēju izglītot meitu krāsaino limonāžu kaitīgumā.

Viss beidzās ar to, ka sabojāju bērnam apetīti (uz šo limonādi). Tagad tik jāatrod informācija ar ko šis ir labāks par medu, jo, cik dzirdēts, pēdējam ir aizliegts uz etiķetēm likt slavinošus tekstus par veselīgumu.