Izmantoju iespēju nobalsot pirms īstās dienas un šovakar kādā Jūrmalas iecirkņa urnā atstāju izvēlēto partijas listi. Laikam pirmā reize, kad izvēles periods bija ilgāks par pierastajām pāris dienām, bet izvēli izdarīju un ceru, ka nākamreiz man nebūs jāizdara cita izvēle.

Tā kā darbs ir padarīts, tad varu atskatīties uz to, kas bija (vēl pāris dienu gan vēl būs)- proti, par solījumu gūzmu, ko kandidāti nepaguruši spēra laukā. Mani uzrunāja tas solījums, kur katram pensionāram sola 100eiro medicīnai.
Te iedomājos, ka būtu jauki, ja arī bērniem iedotu šādu dāvanu. Cik jauki būtu vecākiem ar četriem bērniem saņemt 400eiro medicīnas jautājumu risināšanai. Pavisam labi būtu, ja summa būtu uz visiem ģimenes bērniem, nevis katram bērnam atsevišķi. Var taču gadīties, ka trīs bērni ir veselāki, bet ceturtajam šoreiz ir sanācis vairāk paslimot. Ko gan visu ģimene varētu atļauties par 400eiro (gadījumā, ja līdz šim nevar atļauties)- vakcinācija pret encefalītu, jaunas brilles, baseins, fizioterapeits, masieris, speciālista konsultācijas (gadījumā, ja rinda ir bezgala gara, bet vajadzība spiež), utt. Bērni veselāki, vecāki laimīgāki un arī pensionāri būtu priecīgi (būtu taču?), ja viņu mazbērniem tiek vairāk.

Varbūt būtu likumā jānostiprina norma, ka nedrīkst vienai grupai piesolīt kaut kādus labumus no budžeta, ja tos nedod citiem? Saprotu, pārāk utopiska ideja, bet ja nu tomēr?