Usakova_anagramma

Ar paviršu acu skatienu pavērojot, kas vakar notikās pie Rīgas Rātes, ievēroju visnotaļ interesantu bildi (skat. raksta sākumā, aizņēmos no tvnet.lv). Proti- stāv ļaužu pūlītī cilvēki un tur rokās plakātus. Iekšējā balss man saka, ka gan jau šie plakāti ir numurēti, lai cilvēki sastātos pareizi un līdz ar to bildē būtu redzams pareizais sauklis ”NILAMTICAM”. Kur tur ir atstarpes, katrs pats var izdomāt.

Ieraugot šo bildi, man uzreiz nāca prātā, ka tā ir anagramma (anagramma ir vārdu spēle, kas balstās uz burtu pārstatīšanu). Uzreiz pamanīju – TICAM ALNIM. Tad nedaudz paspēlējoties ar burtiem sāka veidoties visādi interesanti vārdi- MAITA NIL, MINCIM ATA, TINAM LACIM, … . Saprotu, ka īsti neizdodas izpildīt anagrammu pareizi, jo pēdējos piemēros sanāk pārpalikumi, bet uz to jau var pievērt acis. Var jau atvieglot noteikumus un ļaut vēl izmantot bildē redzamos burtus atkārtoti. Tad varētu izvērsties plašāk.

Ja nav grūti, tad katrs komentāros var dot savu anagrammas versiju (nav svarīgi- atkārtojot esošos vai izlaižot burtus).

Lai vai kā- lielā ticība alnim varētu būt pietiekošs izskaidrojums tam, ka šinī pasākumā bija sanākuši meža ļaudis, kuriem pašu mežs neļauj redzēt tālāk par divlatnieku, etalonu un tējas krūzīti.