Tikai Visums un cilvēka stulbums ir bezgalīgs, bet par pirmo es vēl neesmu pārliecināts.
Alberts Einšteins

It kā tagad ir Ziemassvētki un apkārt ir balts, domām jābūt baltām un visādi citādi visam jābūt gaišam. Man laikam sanāks šo rakstu ieturēt brūnos toņos- pie vainas ir vakardienas notikumi.

Vakar vakarā man zvana bračka un saka, ka viņam notikusi šaize uz ielas- uzbraucis uz akmens un pārsitis motoram karteri. Būs jāvelk aiz šlipses uz māju, tikai vispirms jāsagaida policija, lai sagatavotu papīrus priekš kasko.

Aizbraucu līdz viņam un kamēr bračka kārtoja papīrus ar policiju, aizgāju apskatīt negadījuma izraisītājus- akmeņus.

Uz vietas var redzēt, ka akmeņi uz ielas braucamās daļas bija novietoti speciāli. Bildē ir redzami, ka tie nebija parasti, mazi akmentiņi, bet kārtīgi ķirbuļi. Kā bračka stāstīja- vienu akmeni ielas malā viņš ievēroja, bet otrs, kas bija nolikts tieši ielai pa vidu, viņš neredzēja. Neredzēja, tāpēc ka akmens bija apbērts ar sniegu. Nomaskēts. Varēja vēl ielas malā redzēt, kā ar rokām savākts sniegs priekš šā ”gudrā” gājiena (3.bildē var redzēt vēl sniega atstātās pēdas no nomaskētā ķirbuļa).

Uztaisīju pāris bildes no notikuma vietas un mēroga pēc pieliku klāt akmeņiem vēl savu kabatas tālruni (h=10cm).

Nezinu vai vēl kādai mašīnai pirms tam bija sanācis pielīdzināt vēderu, vai arī manam brālim ”paveicās” pirmajam braukt pēc akmeņu uzstādīšanas, bet kā viņš teica- stājoties malā redzēja, ka viens pavecs mersis arī ”noķēra” to pašu akmeni. Mersis it kā aizbrauca tālāk (vai nu paveicās vai arī nācās apstāties kādu gabalu tālāk un novērtēt bojājumus).

Nav nojausma, kuram (vai kuriem) šāda grandioza doma ienāca prātā- uzlikt uz ceļa ko tādu, kas acīmredzami ja ne izraisīs avārijas situāciju, tad stabili sabojās mašīnu. Tur ir jābūt izcili slimai fantāzijai, lai ko tādu pasāktu. Nez kas vēl var ienākt prātā- novilkt uz veloceliņa kakla augstumā dzeloņdrāti? Atvērt uz ielām aku vākus? Skrūvēt nost ceļazīmes? Varbūt vienkārši no stūra mest garāmbraucošām mašīnām ar pusķieģeļiem?

Negribētu jau domāt, ka tas ir darīts pie pilna prāta. Es drīzāk ceru, ka tas ir dzēruma neapzinātās darbības rezultāts, kad alkohols smadzenes noskalo uz ķermeņa centrālo aizmuguri. Bet tāpat vajadzētu vainīgajiem kārtīgi sadot ar siksnu. Vēlams ar to siksnas daļu, kur ir sprādze, lai smadzenes no sāpēm viebjoties vismaz kādu kroku tur saviebtu.