auto

Pagājušajā nedēļā uzpeldēja mazs uzdevums- palīdzēt tikt vaļā no paveca bmw (316). Apskatot piedāvājumu un situāciju tika nolemts dīrāt pa detaļām pārdošanai un atlikumu uz metālu.

Bet ne par to ir stāsts. Skatot šos līdzīgu un nelīdzīgu mašīnu piedāvājumus, ik pa laikam automobiļu aprakstos parādījās teksts ”braukusi sieviete”. No sākuma mazliet uzjautrināja. Pēcāk palika interesanti. Uz beigām jau palika aizdomīgi. Vai tiešām sieviete ir papildus ekstra pie mašīnas tirgošanas? Tas ir- vai kāds potenciālais pircējs to ņem nopietni? Un gala beigās- ko par to saka pašas sievietes?

Te varētu gari un plaši atstāstīt auto servisos dzirdētos nostāstus par sieviešu loģiku attiecībā uz mašīnas labošanu un ieklausīšanos aizdomīgos auto trokšņos, bet bail, ka mani apsūdzēs seksismā . Un vēl mēģinās pretargumentēt, ka veči nav ne par matu labāki. Bet, tā kā sludinājumos raksta ”braukusi sieviete” (tātad- ekstra) un neviens neraksta, ka ”braucis vīrietis” (tātad- nav ekstra), tad jārunā vien ir par sievietēm.

Tātad, uzburam ainiņu- pa pilsētu brauc automašīna, kuru vada sieviete. Viņa braucot nesmēķē un neēd. Līdz ar to automašīnas salons nav piesūcies ar smēķu smaku un ēdienu traipiem. Viņa katru nedēļas nogali automašīnu izpucē gan no iekšas, gan āras. Viņa vienmēr uzsilda motoru un pirms braukšanas pārbauda visus līmeņus. Viņa katru mēnesi iegriežas servisā, lai speciālists veiktu nelielu auto apskati un novērstu iespējamos defektus. Nemaz nerunājot, ka skrupulozi tiek ievērota dzinēja elļas un siksnu maiņa. Uzsākot braukt un pārslēdzot robus viņa to dara tik vienmērīgi, ka droši varētu atstāt kafijas glāzi un priekšējā paneļa- tā ne tikai nenokristu, bet arī nesakustinātu tajā esošo šķidrumu. Bet tā kā viņa salonā neēd, tad to nevar pamanīt. Viņa filigrāni apbrauc visas bedres un aku vākus. Stāvvietās viņa savu auto noliek tik pareizi, ka ne reizi nepiesitās ne blakusstāvētājiem, ne apmalēm, ne vēl šim tam. Vēl viņa [te mēs ierakstām miljons savu[s] variantu[s]].

Lūk, sieviete ekstra!

Nākamais līmenis varētu būt ”braukusi sieviete- jaunā māmiņa”. Nē, labāk- ”sieviete- trīnīšu mamma”. Vai ”sieviete- sākumskolas skolotāja”. Vai ”ticīga sieviete, kura auto izmantojusi tikai, lai brauktu uz baznīcu”.
Pag, labāk tad jau skanētu ”braukusi sieviete, daudzbērnu māte, kura strādā sākumskolā par jaunāko klašu audzinātāju un regulāri apmeklē baznīcu. Mājās ir kaķis”. Hmm, kaķis laikam neder, jo met spalvu. Nomainam kaķi pret ”akvārijs ar zivtiņu”.

Lūk, te arī parādās mans sapņu auto!