Oriģinālnosaukums: Vikings
Valsts: Īrija/ Kanāda
Žanrs: Krimināls/Drāma/Grāvējs
Lomās: Travis Fimmel, Katheryn Winnick, Clive Standen, Gustaf Skarsgård, Gabriel Byrne
Gads: 2013-

Par seriālu-
Ir 9.gadsimta nogale, vikings Ragnars Lotbroks nolemj nepakļauties savas cilts vecākajam un dodas sirojuma nevis uz pierastajiem austrumiem, bet gan uz rietumiem, kur viņš tic- atrodas lielas zemes un tikpat lielas bagātības.
Viņa dumpīgais gars un nepakļaušanās ir ne tikai izaicinājums, bet arī cēlonis briesmām gan viņam, gan viņa ģimenei.


Var jau būt, ka par gadskaitļiem es būšu sajaucis, jo nekur neatradu informāciju par to, kurš laiks seriālā tiek atspoguļots. Vadījos pēc seriāla galvenā varoņa Ragnara Lotbroka- viņš ir tēls no skandināvu sāgas.
Nezinu cik daudz seriāla veidotāji pieturēsies pie šīs sāgas, bet ja turēsies, tad Ragnāram viegla dzīve (un nāve) nebūs.

Seriālā Vikingi valda patiešām tā laika atmosfēra- tērpi, cilvēki, vide… Viss ir iekārtots tā, lai skatītāji varētu baudīt tā laika nežēlīgo, bet labi organizēto dzīvi starp vikingiem. Tiesas ir vienkāršas, sapulces arī un attiecības starp cilvēkiem tāpat.

Galvenie un ne tik galvenie varoņi ir rūpīgi piemeklēti. Taisni vai gribētos tikai par to desmitnieku piešķirt.
Nepārzinu vikingu paražas un tā laika domāšanu, bet seriāla varoņi to parāda visnotaļ ticamu un tam laikam iespējamu. Gan ticība Vallhalai, gan nebaidīšanās no nāves ja vien zobens rokā, gan pakļaušanās dieviem un upurēšanai.

Varbūt ir vēl šādi tādi sīkumi, kuri sēriju gaitā nav pamanāmi, bet katrā ziņā arī tie palīdz veidot labu seriālu. Un ”Vikingi” ir labs seriāls.

Pirmā sezona nav gara- nieka deviņas sērijas. Bet pagūts ir parādīt diezgan daudz- jaunu zemju atklāšana, labi cīņas skati, atriebšanās, nodevība, sekss…. Īsāk sakot- visa vikingu dzīve pilnā krāšņumā un nav sajūta ka kaut kas trūktu vai arī kaut kas būtu par daudz. Protams, prasītos kāda grandioza batālija (kā nekā vikingi bija bezbailīgi karotāji) ar jaunās zemes karaspēku, bet kā var nojaust- arī tā būs.

Noteikti jāgaida otrā sezona.

Seriāla vērtējums: 10/10
Citu seriālu vērtējumi ir atrodami seriālu sadaļā.