Oriģinālnosaukums: Broen/ Bron
Valsts: Dānija/ Zviedrija
Žanrs: Detektīvs/ Krimināls/Spriedzes
Lomās: Sofia Helin, Kim Bodnia, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Magnus Krepper, Ellen Hillingsø
Gads: 2011

Par seriālu-
Uz Ēresunda tilta-tuneļa, kas savieno Dāniju ar Zviedriju atrod sievietes līķi. Tā kā upuris atrodas tieši uz robežas, tad izmeklēšanā tiek iesaistīti abu pušu policisti. No dāņu puses tas ir Martins Rode, no zviedru- Saga Norena.
Pirmajā mirklī šķietami parasta slepkavība pāraug notikumu virknē, kurai ar interesi, bažām un šausmām seko abu valstu iedzīvotāji.


Agrāk es seriālus neskatījos. Nu varbūt dažus un arī tā ne visai. Nolēmu pamainīt savu skatāmo ēdienkarti un saliku sarakstā vairākus seriālus.
Dažiem jau izdevās pieveikt pirmo sezonu. Dažiem bija tikai viena sezona. Citi ir tikko kā sākti. Kārtības labad nolēmu nedaudz atskaitīties kā man ar šiem seriāliem iet.

Sākšu ar skandināviem un viņu seriālu ”Tilts”.

Lai arī amerikāņi nule kā laiduši klajā svaigu, šī paša stāsta, savu versiju, es tomēr nolēmu pieturēties pie pirmavota. Nezinu kā veicās amerikāņiem, bet skandināviem sanāca vienkārši burvīgi.

Pats stāsts ir pasniegts ne kā vienas sērijas notikums- tas turpinās visu pirmo sezonu. No sērijas uz sēriju tiek virpināti pirmajās minūtēs aizsāktie notikumi, kas mazpamazām mūs visus ved pie atrisinājuma. Šo notikumu virpināšana un atrisināšana tiek uzticēta diviem policistiem- dānis Martins Rode ir omulīgs tips, kuram vairāk patīk lietas neformālāka atrisināšana un viņš tik skrupulozi nepieturas pie likuma burta. Turpretī zviedriete Saga Norena ir … kā lai saka- stipri īpatnējāka. Viņa savā būtībā ir cilvēks, kurš pasauli skata savādāk- bez meliem, bez jūtām, bez liekām emocijām. Un nav tā, ka viņa to visu prot paturēt sevī. Varētu teikt, ka viņai šādas emocijas ir svešas.

Un ja šādi divi pretmeti satiekas, tad izmeklēšanai ir visnotaļ lielas cerības turpināties veiksmīgi. Pat neskatoties uz to, ka viņiem pretī ir nostājies kas tāds, kurš šo visu ir plānojis un veicis jau vairākus gadus iepriekš.

Pats stāsts sākas ar sabiedrībā pazīstamas zviedru sievietes līķa atrašanu tieši uz Dānijas un Zviedrijas robežas. Un kā turpinājumā izrādās- tur nav vis viena sieviete, bet divas. Divas puses. Dāniete un zviedriete. Kas automātiski liek abu valstu policijai cītīgi sadarboties un izmeklēt šo lietu.

Bet tā kā līķa nolicējam ir savi plāni, viņš policijai neliek garlaikoties un turpina savas spēlītes- ar izrādēm, tiešraidēm un sabiedrību tracinošām prasībām.

Seriāls ir sanācis vienkārši burvīgs- burvīga atmosfēra, burvīgi pasniegts stāsts, burvīgi aktieri… Par pēdējo īpaši jāatzīmē Sofia Helina, Sagas Norenas lomas atveidotāja, kura vienkārši burvīgi attēloja savu varoni.

Katrā ziņā seriāla ”Tilts” pirmā sezona (10 sērijas) izdevusies teicama. Ceru, ka arī otrā sezona, kuru filmē jau kopš 2012.gada rudens un pie skatītājiem nonāks šī gada rudenī, būs tikpat aizraujoša, tikpat labi pasniegta un arī šoreiz abi galvenie varoņi būs tikpat labi (ja ne vēl labāki) kā pirmajā sezonā.

Seriāla vērtējums: Pirmā sezona 10/10
Citu filmu un seriālu vērtējumi ir atrodami kino sadaļā.