Oriģinālnosaukums: Sherlock
Valsts: Lielbritānija
Žanrs: Drāma/Krimināls
Seriāla veidotāji: Mark Gatiss, Steven Moffat
Lomās: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Rupert Graves, Una Stubbs
Gads: 2010, 2012

Par seriālu-
Mūsdienīga versija par Šerloku Holmsu un doktoru Vatsonu 21.gadsimta Londonā.


Parasti es skatos filmas. Pie seriāliem tā īsti neesmu pieķēries. Laikam pie vainas ir apziņa, ka pēc noskatīšanās pirmais, kas būs, tā būs ”apnicīgās-gaidīšanas-līdz-nākamajai-sērijai” uzmākšanās.

Ar Šerloku ir (sanāca) savādāk. Nejauši Lattelekoma arhīvā atradu otro sēriju un nospiedu pleij pogu… tagad esmu noskatījies visas abas sezonas un visas sešas sērijas. Un tagad saņēmu ”apnicīgās-gaidīšanas-līdz-nākamajai-sērijai” sajūtu.
Ok, tā sajūta tiks noslāpēta nākamgad, kad sola rādīt trešo sezonu. Bet līdz tam es varu ieteikt visiem, kuri vēlas redzēt patiešām labu Holmsu un labu Vatsonu- skatieties un baudiet.

Man, kā ne pārāk kārtīgam padomju subproduktam, protams, vislabāk pie sirds iet visiem labi zināmais Ļivanova un Solomina duets. Visi pārējie redzētie tā īsti nav uzrunājuši.
Šoreiz gan ir savādāk- šis miniseriāls ir pat ļoti veiksmīgi pārcelts uz mūsdienām. Tur viss pamatā ir uz desmitnieku- aktieri, sižets, spriedze, humors (neiedomājāties, ka sērijā par Baskervilu suni var ielikt labi smejamu gājienu?).
Šis nav pliki pārnests Holms uz 21.gs. Viņš ar Vatsonu risina tos pašus notikumus, tikai 21.gadsimta mērcē- ir gan Baskervilu suns, gan asiņainais uzraksts, gan Irēna Adlere (plika).

Šis ir vienkāršs ieteikums- nealojaties, ka nekas cits par augstākminēto padomju duetu nav Holmsa cienīgs. Ir. Britiem ir izdevies radīt izcili labu Holmsu. Patiešām.