Oriģinālnosaukums: Sherlock
Valsts: Lielbritānija
Žanrs: Detektīvs
Režisors: Mark Gatiss, Steven Moffat
Lomās: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves, Amanda Abbington
Gads: 2017

Par seriālu-
Šerlokam Holmsam šoreiz jāatrisina noslēpumi, kas saistīti ar tuviem un ļoti tuviem cilvēkiem. Tāpat arī jādomā kā uz skatuves parādījies Moriartijs.

Atceros, kā noskatījos un kādā sajūsmā biju par pirmajām divām Šerloka sezonām. Tāpat atminu, ka mazāka sajūsma bija par trešo sezonu. Bet skaidrs, ka nekas tāds nebija, lai atmestu ar roku ceturtajai sezonai.
Tagad noskatījos ceturto sezonu. Un rokās ir šī seriāla metiens.

Holmsam ir jāatrisina sev tuvu cilvēku noslēpumi, kuri apdraud ne tikai pašu Holmsu, bet arī pašus tuvākos. Un vēl Holmsam jāgaida gājiens no Moriartija. Kā nekā viņa ģīmis parādījās teju visos ekrānos.

Diemžēl, bet ar šo neizsmeļošo seriāla sezonas apskatu ir jābeidz- kā nekā detektīvseriālam neder pārāk liela aizkaru pavēršana. Zudīs skatīšanās smeķis. Lai gan … labi, es runāšu pārāk subjektīvi- tāpat skatīšanās smeķis zuda. Pie tam pamatīgi. Jā, epizodiski parādījās kaut kas no pirmo divu sezonu Holmsa, bet pamatā…pamatā bija pārāk liela mudžināšana un muļļāšana. Pirmās pusotras sērijas es vēl cerēju, ka tā ir prelūdija (garlaicīga un neuzrunājoša) kaut kam, kas kulminēs trešās sērijas beigās, bet…. trešā sērija vilka, stiepa un…pārstiepa. Glupa spēle un glupi spēlētāji. Un beigās tikpat neizprotami neizteiksmīgs atrisinājums, ka paliek bail skatīties piekto sezonu. Likās, ka trim sērijām katrā sezonā var pieiet ar daudz atbildīgāku domu un spilgtākām idejām, bet šī sezona vairāk izskatījās pēc sasteigta un nevērīga veidojuma, kuram pietrūka ne tikai azarts no aktieriem, bet arī scenārijs. Savādāk tā deus ex machina man nav izskaidrojama.

Piekto sezonu es vairs negaidu. Ja būs, tad ļaušu noskatīties citiem un tad ļaušos iespaidoties. Protams, ja citi tam noskaņos.

Seriāla vērtējums: 5/10
Citu filmu un seriālu vērtējumi ir atrodami seriālu sadaļā.