Oriģinālnosaukums: Westworld
Valsts: ASV
Žanrs: Vesterns, Zinātniskā fantastika, Spriedzes, Drāma
Lomās: Evan Rachel Wood, Shannon Woodward, Ed Harris, Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Thandie Newton
Gads: 2016
Sērijas: 10

Par seriālu:
Ne pārāk tālā nākotnē Amerikā tika izveidoti izklaides parki, kurus apdzīvo androīdi- meistarīgi izveidoti roboti, kuri tiek pakļauti parka apmeklētāju vēlmēm. Un šīs vēlmes ne ar ko netiek ierobežotas- izvarošana, slepkavības, zādzības… viss ir atļauts viss ir pieļaujams. Tajā pašā brīdī parka apmeklētājiem briesmas nedraud- roboti nav spējīgi nodarīt cilvēkiem pāri. Līdz brīdim, kad ar kārtējo programmatūras atjauninājumu, robotiem sāk parādīties aizdomīgas īpašības…

Zinu, ka populāri ir teikt, ka ”Rietumu pasaule” sezonas pirmajā pusē nekas nenotika un viss sāka atrisināties (vai mudžināties) tikai otrajā daļā. Tam negribētu piekrist. Personīgi man jau no pirmajām sērijām likās, ka viss notiek uz pilnu klapi un nav jāgarlaikojas. Varbūt arī tāpēc man gāja secen tas, ko citi sauca par ”wow, kas par negaidītu pavērsienu!”. Seriāls jau no sākuma solīja, ka būs. BŪS! Un bija ar.

Laikam aizrāvos ar savām personīgajām emocijām. Bet ko lai dara- seriāla pirmā sezona patika. Un ja arī veidotājiem neizdosies iekustināt otro sezonu, tāpat teikšu, ka patika. Un patika viss- filozofija, vide, izpildījums, negaidītie pavērsieni, stāsts, personāži,… Protams, palika arī daži jautājumi, uz kuriem es nepamanīju atbildes (piemēram, Eda Harisa tēla noskalpētais ar labirinta bildi- tas bija tāpat vien, Eda ķircināšanai?).

Man jau te ļoti gribētos izplūst slavinošās detaļās, bet jāpietur tā slavas dziesma tik tādām pierastām un neko nesakošām frāzēm. Kā nekā- nedrīkst laupīt skatīšanās prieku. Un prieka te ir. Ne tikai ar ”wow, kas te tagad notika!?”, bet ar to dziļo domu, prātīgajiem dialogiem un iznesīgo pasniegšanas veidu. Jo tieši tas veids bija mans skatītāja wow! It kā nevainīgas rotaļas ar lielām lellēm, pamazām pārtop par kaut ko vairāk kā spēli. Tā ir sapņa piepildīšana. Un tā kā te skatītam daudz ticēt nevar, tad visu laiku ir uzmanīgi jāseko līdzi, jo laiks un personāži te ir mānīgi. Ja jau paši darbinieki nespēj aptvert Rietumu pasaules apmērus, tad kur nu līdz tam tikt skatītājiem. Īpaši, ja vēl beigās parādās kaut kas no citas pasaules.

Tas nav nekāds vesterns ar tjūnētiem manekeniem. Te viss ir smalki nostrādāts un līdz beigām nav skaidrs, kurš vicina to diriģenta zizli. Lai gan- arī pēc beigām tas nav skaidrs.
Savas labās gaumes spodrināšanas nolūkā, skatīties ieteicams obligāti.