BreakingBad

Oriģinālnosaukums: Breaking bad
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/ Spreidzes/ Krimināla
Lomās: Bryan Cranston, Anna Gunn, Aaron Paul, Dean Norris, Betsy Brandt, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito
Gads: 2008-2013

Par seriālu-
Volters Vaits ir vienkāršs ģimenes cilvēks un ķīmijas skolotājs vienkāršā skolā. Līdz vienu dienu viņš uzzina, ka viņam ir plaušu vēzis un dzīvot atlicis apvisam nedaudz. Vēlēdamies atstāt savai ģimenei naudu pēc savas nāves, viņš kopā ar savu bijušo skolnieku Džesi Pinkmanu sāk ražot metamfetamīnu. Drīz vien Voltera ķīmiķa talantu novērtē narkotiku pircēji- viņa prece kļūst populāra un nauda nāk kā pa reni. Un tikai tagad Volters saprot, ka ieejot noziedzīgajā pasaulē var sanākt maksāt ļoti lielu cenu.

Piecas sezonas un piecdesmit četras sērijas. Tieši tik ilgi es biju atgriezts no realitātes. Pirms tam es šo seriālu neskatījos un nebiju pat plānojis. Vēlāk, kad sāku plānot, likās, ka šādu apjomu nepacelšu vai arī nāksies muļļāt ilgu laiku. īstenībā bija tā, ka ierāva. Ierāva pamatīgi un vaļā i nedomāja laist. Zagu stundas mieram, atpūtai, miegam un visam kam varēju atļauties zagt. Gandrīz vai kā atkarīgais.

Un tā visas piecas sezonas.

Nezinu kā citiem, bet man kaut kādā brīdī uznāca vēlme atmest ar roku. Pārāk jau nu bieži sākās un atkārtojās visādi glupie gājieni- tik primitīva informācijas nesaturēšana, nemitīga melošana (nemākulīga), nesakopšana aiz sevis, utt.

Likās, ka tik gudram cilvēkam vajadzēja jau pārdomāt vairākus gājienus uz priekšu, bet nē. Tā vēlme pašiznīcināties vai visādi citādi sataisīt lielākas kakas bija dominējošā. Un tā dominēja. Skaidrs, ja būtu viss tīrs un smuks, tad tas seriāls nepiedurtos tik ļoti kā piedūrās tagad.

Bet dziņa, uzzināt, kas notiksies tālāk, bija daudz spēcīgāka. Un tāpēc noskatījos visas sērijas. Jāsaka, ka iepriecināja visas sezonas, bet pēdējā- piektā sezona, tā paņēma aiz pautiem, ka sēdēju dīvānā gandrīz stāvus. Domāju, ka pat sieviešu cilvēks šo satvērienu sajustu. Jāsaka- izspieda tik dažādu un tik dziļu emociju gammu no manis, ka tagad tuvākajam mēnesim man nakts sapņiem programma jau zināma.

Un tam ir nopelns visiem, kas pie šī seriāla pielikuši roku- veidotājs Vins Giligans, režisori, un, protams, aktieri- cepuri nost. Patika viss un visi. Katras sērijas ieskats it kā tuvākā vai tālākā nākotnē. Galveno aktieru tēlojums (un visu pārējo arī), vide, atmosfēra, meksikāņu dziesmiņas, Tuka nerunīgie brāļadēli, Hektors Salamanka, Voltera dēls, ķīmiskā bomba, laboratoriju izveide, Džeses narkomāndraudziņi…. sarakstu varētu turpināt un turpināt.

Es augstāk ieminējos par kaitinošajām pierādījumu atstāšanām. Aizmirstiet! Tas bija tikai tā- vajadzēja atrast kaut ko pie kā piekasīties. Seriāls ir izcils! Seriāls ir aizraujošs! Seriāls ir ievelkošs! Varētu pat teikt- ļoti motivējošs mācīties ķīmiju. Var rādīt skolās, lai nebūtu tā, ka nevienam negribās to mācīties un baidītos no ķīmijas eksāmeniem.

Laikam pēc visa šī var noprast, ka tas ir sasodīti labs seriāls. Jā, tāds tas ir. Noteikti!

Seriāla vērtējums: 10/10
Citu seriālu apskati vērtējumi ir atrodami seriālu sadaļā.