wayward-pines-poster

Oriģinālnosaukums: Wayward Pines
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/ Zinātniskā fantastika/ Mistika
Lomās: Matt Dillon, Carla Gugino, Shannyn Sossamon, Toby Jones, Hope Davis
Gads: 2015

Par seriālu-
Slepenā dienesta aģents Ītens Burks dodas meklēt divus savus kolēģus, kuri pazuduši bez vēsts. Dzenot pēdas, viņš attopas nelielā pilsētiņā Veivordpeinā. Pamazām Ītenam piezogas sajūta, ka šajā pilsētiņā ne tuvu viss nav tā kā izskatās.

Nejauši uzduroties seriāla pilotsērijai, sapratu, ka esmu trāpījis pavisam labam seriālam. Un nākamās pāris sērijas šo sajūtu tikai pastiprināja. Un kā nu ne- labi aktieri, labs noskaņojums, mazpilsētas biedējošais šarms, pavisam samudžināts stāsts. Ko gan labāku var vēlēties?! Amerikāņiem tā mazpilsētu būšana laikam dikti iet pie dūšas- ja kaut kas slikts, biedējošs vai neizskaidrojams, tad obligāti tam jābūt mazpilsētās. Tas noteikti aizies. Īpaši, ja vēl tur iepin kādas noslēpumainas grupas vai pietiek pat ar dažiem indivīdiem. Pie ekrāniem piesien.

Šeit viss gaužām līdzīgi- slepenais aģents attopas mežā, it kā pēc avārijas, un dodas uz tuvāko apdzīvoto vietu. Tur cilvēki blenž, šerifs ir dunduks, bārmene kaut ko noslēpumaini darbojas, medmāsa slimnīcā vispār … . Un kā lai normāls cilvēks šo visu pieņem? Vēl jo vairāk, ja izdodas atrast abus pazudušos aģentus- vienu nonāvētu un mušu aplidotu mājās piesietu pie gultas, bet otru… otra ir bijusī dienesta romāna biedrene, kura mazliet kļuvusi vecāka, apprecējusies un neizturas kā slepenā dienesta darbiniecei pienāktos. Ītans sev nosolās atrast atbildes uz visiem jautājumiem un doties prom. Tikai… tikai doties prom neizdodas, jo tas nemaz nav iespējams.

Seriālam ir tikai desmit sērijas un viena sezona. Laikam tāpēc to būtu prātīgāk dēvēt par daudzsēriju filmu. Un šis fakts mani apbēdināja. Lieta tāda, ka seriāla (ok, ok- daudzsēriju filmas) pamatā ir Bleika Krauča tāda paša nosaukuma grāmatu sērija (precīzāk- triloģija (Pines. Wayward. The Last Town)) un sēriju nepietika, lai izstieptu to visu vismaz uz pāris sezonām. Faktiski jau piektajā sērijā bilde kļūst skaidrāka un tad jāskatās kā tālāk viss attīstīsies.

Un jāsaka kā ir – Veivordpeina ir laba seriāla pirmā sezona, bet diezgan samocīta un līdz ar to viduvēja seriāla vienīgā sezona. Kaut kur matīju, ka šis seriāls tiek salīdzināts ar Tvīnpīku. Protams, to darīt var. Un pirmās sērijas uz to arī gāja. Bet kopsummā Tvīnpīka šim seriālam ir tikpat tālu kā tupus līdz Ķīnai.

Fundaments tur bija ļoti labs, lai visu stāstu izvilktu uz trim sezonām (katrai grāmatai pa sezonai), bet filmas veidotāji tā vietā nolēma visu fiksi un ātri nokopt vienā sezonā un doties pa mājām. Ja vēl līdz piektajai sērijai skatītājs tiek turēts spīlēs un paša minējumos, tad nākamās (atlikušās!) piecas sērijas viss notiek neticamā ātrumā un līdz ar to ne pārāk interesantā veidā.

Katrā ziņā nebija slikti. Izklaide bija. Jā, bija arī vilšanās, bet to varētu arī mazliet ignorēt. Kaut vai tāpēc, ka uzzināju par šādu (manuprāt, labu) grāmatas triloģiju.

Vai ieteiktu skatīties? Laikam jau nē. Bet atrunāt arī negribētu.

Seriāla vērtējums: 7/10
Citu seriālu apskati vērtējumi ir atrodami seriālu sadaļā.