TURN_0

Oriģinālnosaukums: Turn
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/ Vēsturiska
Lomās: Jamie Bell, Seth Numrich, Daniel Henshall, Heather Lind, Angus Macfadyen
Gads: 2014

Par seriālu-
Ir 1776.gads. Abrahams ir vienkāršs fermeris, kurš dzīvo britu okupētajā Ņujorkas apkārtnē. Lai arī viņš ir pilsētiņas tiesneša dēls, viņš, pretēji tēvam, nevēlas sadarboties ar britu virsniekiem. Tā vietā viņš izvēlas slepus palīdzēt saviem draugiem, kuri karo Amerikas armijā, apgādājot viņus ar svarīgu informāciju, kuru viņam izdodas uzzināt no britu virsniekiem.

kinopoisk.ru

Neteiktu, ka no šī seriāla gaidīju ko pārlieku lielu un aizraujošu, bet savas mazās cerības tika lolotas. Diemžēl, piepildīt tās pilnībā neizdevās. Un te nezinu vai lielāka vaina jāuzņemas aktieriem vai filmas pārlieku rimtajam plūdumam.

Dažbrīd likās, ka daļa aktieru galīgi nav savās vietās- vai nu tik samocīti sevi mēģina parādīt 18.gadsimta tipāžu lomā, vai arī tā loma nav īsti priekš viņa. Šoreiz pluss jāliek ļauno britu pusē- tur bija pat ļoti izdevušies tēli. Tikai žēl, ka vienu no pārliecinošākajiem tēliem (leitnantu Simko) tik primitīvi izslēdza no spēles. Ar viņu varēja pastrādāt nedaudz vairāk.

kinopoisk.ru

Par to rimto plūdumu- saprotu, ka budžets nav tas, lai katru sēriju iesāktu vai nobeigtu ar Gibsona ”Patriots” cienīgu finālkauju, bet kaut kādu asumu jau prasījās. Savādāk tikai spiegu spēlītes, kur tāpat visam pa vidu jaucas mīla, kaisle un vēlme nokniebties. Nekāda pārdomātība, piesardzība vai vienkārši uzmanība. Kādu brīdi jau var, bet ja tas ir pārsvarā, tad sāk mazliet kaitināt.

kinopoisk.ru

Bet, lai nebūtu tikai nopēlums, tad pateikšu ar ko labu- protams, par vēsturisko precizitāti nedomāsim, bet visnotaļ labi ir attēlots tas laiks, kad amerikāņiem nācās sūri grūti cīnīties ar sarkanajiem mundieriem. Nu jā, atkārtošos- man jau dikti patīk tās vēsturiskās filmas, tāpēc var būt, ka neskatos un neuztveru tās tik kritiski.

Faktiski notikumi risinās mazā pilsētiņā Setoketā, kuru okupējuši briti un faktiski britu armijas daļas komandieris vada pilsētiņas dzīvi- izlemj kādu sodīt, izlemj atbruņot visus iedzīvotājus, ierīko baznīcā savu štābu. Tiesnesis viņam aktīvi piepalīdz un līdz ar to arī tiesneša dēls tiek labi ieredzēts un netiek turēts aizdomās par spiegošanu.

kinopoisk.ru

Pāris reizes jau sanāk Abrahamam nostaigāt pa naža asmeni ar vienu kāju, bet kā tad bez tā- vismaz šādi tiek uzturēts azarts un skatītāju interese.

Jā, nākamgad pavasarī būs arī otrā sezona.Varēsim turpināt sekot spiegu spēlēm vēl vismaz desmit sērijas.

Seriāla 1.sezonas vērtējums: 8/10
Citu seriālu apskati vērtējumi ir atrodami seriālu sadaļā.