Nacos

Oriģinālnosaukums: Narco
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma/ Krimināls
Lomās: Wagner Moura, Maurice Compte, Boyd Holbrook, Pedro Pascal, Joanna Christie
Gads: 2015-

Par seriālu-
Kolumbijas narkobarona Pablo Eskobara dzīves hronika.

Neilgu brīdi atpakaļ jau ieminējos, ka Netflix seriāls par Kolumbijas narkobaronu Pablo Eskobaru ir skatīšanās vērts. Pēc pirmās sezonas desmit sērijām varu teikt- patiešām ir vērts.

Tie, kuri cer uz 100% patiesību un tikpat procentīgu autentiskumu šajā seriālā, var sajusties nedaudz vīlušies. Lai gan, ko tur vilties- seriālā patiesība ir atstāta tieši tik daudz, lai nekaitētu mākslai. Primāri mēs taču vēlamies tapt izklaidēti, vai ne?

Pēc pirmās sezonas noskatīšanās, protams, uzreiz ir vēlme aplūkot informāciju par otro sezonu. Un jā- it kā viss liecina, ka otrā sezona būs. Lai arī man nepamet doma, ka viss Eskobara stāsts tika mēģināts pateikts vienā sezonā (kas, manuprāt, viņiem izdevās lieliski un mierīgi varēja iztikt bez otrās sezonas). Tāpat visiem ir zināms, ka nepaies ne divi gadi, kad viņu nošaus. Un tas nozīmē, ka nākamā sezona seriāla veidotājiem būs pamatīgs izaicinājums- desmit sērijās parādīt tik īsu laika nogriezni un pie reizes noturēt skatītāju interesi. Nebūs viegli.

Ko tad mēs saņēmām pirmajā sezonā?

Un saņēmām mēs stāstu par nabadzīgu jaunu kolumbieti, kurš mērķtiecīgi vairoja savu mantisko stāvokli ar ne pārāk godīgām metodēm- kontrabanda, ierēdņu un policistu uzpirkšana, draudēšana. Un tad, vienā jaukā dienā, viņam tiek izteikts priekšlikums- sākt nodarboties ar kokaīna ražošanu. Un bizness aiziet. Aiziet pat tik tālu, ka viņam nav vairs kur likt naudu. Tā nāk tik lielos apmēros, ka sāk nepatikt Amerikas valdībai. un tā uzsāk karu pret Eskobaru. Bet tā kā Kolumbijas pusē maz kurš ieinteresēts aiztikt Eskobaru, tikmēr viņš var mierīgi attīstīt savu rūpalu. Viss mainās, kad Pablo nolemj kļūt par Kolumbijas politiķi. Tad viņš atrod ienaidniekus arī starp vietējiem. un tad sākas- šaušana, līķi, bēgšana, spridzināšana. Un tās nav parastas razborkas starp ielu bandām. te jau ir mazliet nopietnāka pieeja.

Simpātiska likās tā ideja, ka seriāla veidotāji nekautrējās iespraust sērijās arī dokumentālus kadrus. Un ne tikai kā fonu, bet arī izmantoja kadrus ar galvenajiem varoņiem, kuri, lai arī attēloti līdzīgi, tomēr, protams, dzīvē izskatījās savādāki. Nezinu vai viņi bija domājuši šādi akcentēt ticamības momentu vai vienkārši ļaut skatītājam vienas sērijas ietvaros salīdzināt to kā bija tad un kā sanācis tagad.

Kā jau ne reizi esmu minējis un atkārtošos vēlreiz- seriāls ir ļoti labs un pamatīgi ievelkošs. Nezinu vai vajag likt lielas cerības uz nākamo sezonu, bet var droši skatīties un pietikt arī ar vienu- pirmo sezonu. Savs gandarījums noteikti paliks.

Seriāla vērtējums: 9/10
Citu seriālu apskati vērtējumi ir atrodami seriālu sadaļā.