House of cards

Oriģinālnosaukums: House of cards
Valsts: ASV
Žanrs: Drāma
Lomās: Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Michael Gill, Gerald McRaney
Gads: 2014

Par seriālu-
ASV kongresmenis Frenks Andervuds, kura politiskās ambīcijas nesakrita ar savu partijas biedru lēmumiem, kļūst par ASV viceprezidentu. Bet ar to viņa plāns nebeidzas- viņam ir jāsper solis tālāk, lai sasniegtu savu mērķi. Un mērķu sasniegšanai visi līdzekļi ir labi.

Pirmā sezona bija izcila. Arī otrā sezona ir uz desmitnieku, bet nedaudz mazāka sajūsma. Nē, viss joprojām ir visaugstākajā līmenī un seriāls ievelk, pievelk un liek sevi apbrīnot joprojām. Tikai šoreiz ir nedaudz mierīgāks (nosacīti). Bet- visu pēc kārtas.

Frenks Andervuds joprojām joprojām mīl iekost ribiņas pie Fredija, joprojām izmanto cilvēkus pēc saviem ieskatiem, joprojām virzās uz savu plāna realizāciju pilnā apmērā. Pa vidu papildina savu komandu un mēģina iegriezt saviem pretiniekiem. Un tādu nav mazums. Tiesa gan- Frenks to rindas papluina ievērojami. Jo, ja iepriekš viņam bija plāns, tad tagad viņam ir arī vara.

Var tikai apbrīnot šo seriālu un nesaprašanā raukt uzacis, jo īsti nav skaidrs cik tālu ir Frenka plāns, un cik- apbrīnojama spēja improvizēt un pielāgoties. Tā vien liekas, ka plāns ir viss. Un tā spēja pielāgoties tiek izmantota pavisam nedaudz.

Seriāls ļauj skatītājiem ne tikai baudīt ļoti labu politisko drāmu, bet gandrīz vai piedalīties tajā. Jo jebkurā mirklī Frenks var jūs tieši uzrunājot apgaismot par saviem plāniem. Ja ne uzrunāt, tad vismaz jūsu virzienā pavērst visu izsakošu skatienu. Un jūs kļūstat par līdzdalībnieku. Vai arī par daļu no viņa plāna. Vai par abiem.

Un kas gan būtu izcils seriāls bez izcilu aktieru darbiem. Burtiski visi seriālā esošie tēli paņem ar savu šarmu, profesionalitāti un visu ko vien var paņemt. Visi tēli ir tik pārliecinoši, ka nevilšus sevi pieķer pie domas, ka skaties dokumentālu stāstu par politiskām aizkulisēm.

Es sākumā minēju par otrās sezonas mierīgumu. Protams, tas ir nosacīts jēdziens, bet ja salīdzina ar pirmo sezonu, kur bija skaistas izspēles un daudz metienu, tad šoreiz pārsvarā bija skaists dribls. Tas ar nav slikti, jo galu galā jāsaprot, ka līdz virsotnei bija jāveic daudz pakāpienu. Un tad, kad esi virsotnē, tad var sīkiem solīšiem turpināt kāpienu. Jo jābaidās paslīdēt. Un šinī sezonā bija ļoti daudz iespēju paslīdēt. Vai arī tas viss piederēja pie plāna?

P.S.
Nākamā gada februārī būs trešā sezona.

Seriāla vērtējums: 10/10
Citu filmu un seriālu vērtējumi ir atrodami seriālu sadaļā.